Czas na kobiety

3436
wyświetlenia

Starosta słupecki i były wicestarosta postanowili z przyczyn osobistych zrezygnować z funkcji pełnionych w Unii Nadwarciańskiej. Podczas nadzwyczajnego zgromadzenia walnego członków Unii wybrano nowe władze stowarzyszenia. Za Andrzeja Kina prezesem została Anita Kubicka. Funkcję wiceprezesa z której zrezygnował Mariusz Roga objęła Iwona Suszka.

Obaj panowie złożyli swoje rezygnacje w połowie kwietnia. Podczas posiedzenia walnego ks. Dariusz Kolski z Lądku zapytał skąd się wzięła ta decyzja. Zarówno starosta Roga jak i radny powiatowy Kin odpowiedzieli, że rezygnują z przyczyn osobistych.
Na zebraniu doszło do wyborów prezesa i wiceprezesa. Po wpłynięciu rezygnacji z funkcji od Mariusza Rogi i Andrzeja Kina pojawiły się tylko po jednej kandydaturze na najwyższe funkcje w stowarzyszeniu. Członkowie Unii Nadwarciańskiej na zgromadzeniu głosowali jawnie – obie panie jednomyślnie zostały wybrane na prezesa i wiceprezesa.
Czas zmian w Unii Nadwarciańskiej zbiegł się z decyzją najważniejszą dla stowarzyszenia – strategia rozwoju regionu przedstawiona przez UN została wybrana do dofinansowania, a co za tym idzie Unia przez najbliższe lata będzie wspierać lokalne inicjatywy. Okazało się jednak, że budżet będzie obcięty o 5 procent – w weryfikacji ucięto Unii Nadwarciańskiej jeden punkt. Zarząd zapowiada jednak, że gdy tylko dotrą wyniki oceny formalnej, być może uda się odzyskać ten jeden punkt na zasadzie odwołania.
Po wyborach zarówno Anita Kubicka i Iwona Suszka zapewniły, że będą pracować najlepiej jak potrafią, by stowarzyszenie się rozwijało. Wybór pani prezes i pani wiceprezes został podsumowany brawami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ