Co powstanie w Kotuni?

1399
wyświetlenia
SONY DSC

Spalarnia śmieci, składowisko odpadów, biogazownia? Pełnomocnicy firmy, która chce na działce inwestować twierdzą, że powstanie tam nowoczesny zakład przetwarzania odpadów, mieszkańcy Kotuni i ulicy Sienkiewicza w Słupcy czytając o przetwarzaniu odpadów myślą – spalarnia. Na „nie” dla inwestycji jest też gmina.
Do naszej redakcji zgłosili się mieszkańcy ulicy Sienkiewicza w Słupcy z pytaniem o nową inwestycję, która ma powstać w Kotuni. Wieść w gminę poszła taka, że w Kotuni obok powstającej fabryki Hellermana, ma powstać spalarnia śmieci. Mają żal do gminy, że owszem mieszkają w mieście ale na granicy z gminą i ewentualna inwestycja będzie także dotyczyć ich. Chodzi o smród, których zdaniem mieszkańców będzie nie do zniesienia. Zarzucają włodarzom gminy, że ukrywali przed mieszkańcami tą inwestycję.

Poznańska firma planuje zakład w Kotuni, w bezpośrednim sąsiedztwie powstającej fabryki Hellerman. W planach na pewno nie ma spalarni. Jak informuje nas pełnomocnik firmy Jerzy Polachowski – Stanowczo zaprzeczam, jakoby na działce leżącej na terenie wsi Kotunia, spółka zamierzała tworzyć jakiekolwiek składowisko odpadów lub prowadzić jakąkolwiek działalność związaną ze składowaniem odpadów. Informuję, że na terenie działki spółka planuje utworzenie nowoczesnego zakładu produkcyjnego oraz bazy surowcowej. W zakresie projektowanej działalności produkcyjnej, w prowadzonych procesach technologicznych będą wykorzystywane niektóre rodzaje odpadów, jednakże nie będą to odpady niebezpieczne. Mając na uwadze technologię produkcji, spółka nie przewiduje, aby prowadzona działalność mogła mieć jakiekolwiek niekorzystne skutki dla zamieszkałych nieruchomości oraz środowiska naturalnego w bezpośredni lub pośredni sposób. Z pisma wynika, że produktem, który powstanie w zakładzie będą środki służące ochronie i odbudowie naturalnych cech środowiska.

więcej w najnowszym Głosie

1 KOMENTARZ

  1. albo chcecie zakłady i miejsca pracy dla waszych dzieci, albo będziecie żyli w skansenie – wasz wybór. Nie porównujcie się tylko z Wrześnią ! nic Wam nie pasuje, wszystko jest złe, niebezpieczne a rządzący i przedsiębiorcy nic nie robią. Mentalność rolnika i małomiasteczkowca rządzi !

ZOSTAW ODPOWIEDŹ