Co czeka stary budynek przedszkola w Niechanowie?

1071
wyświetlenia

W Niechanowie powrócił temat starego budynku przedszkola, który ciąży nad gminą od dłuższego czasu. Radni zastanawiali się wspólnie, co można zrobić z budynkiem, i doszli do odpowiednich wniosków.

Na ostatnich spotkaniach radnych gminy Niechanowo powrócił temat starego budynku przedszkola zlokalizowanego blisko Zespołu Szkół w Niechanowie. Jak wiadomo od kilku miesięcy radni z Niechanowa zastanawiają się, co zrobić z budynkiem, aby „wilk był syty i owca cała”. W początkowych spekulacjach nad budynkiem pojawiły się propozycje sprzedaży, oddania go pod dzierżawę oraz przeznaczenia na rzecz sąsiadującego Zespołu Szkół w Niechanowie. Mimo to jednak radni stwierdzili, że najbliższy im jest pomysł przekazania budynku na rzecz szkoły. Lecz kiedy to nastąpi? Niestety kiedy budynek zostanie odnowiony poprzez pozyskanie odpowiednich środków.

– Odbyło się spotkanie komisji Rady Gminy, na które również została zaproszona dyrektor szkoły w Niechanowie. Pani dyrektor podczas spotkania zaznaczyła, że zabiega ona o ten budynek, aby przeznaczyć go na potrzeby Zespołu Szkół w Niechanowie. Dokładnie chodziło jej o to, aby stary budynek przedszkola został przeznaczony na magazyn lub dodatkową salę ćwiczeń dla szkoły, w której na pewno odnalazłyby się małe dzieci. Był również pomysł ewentualnego utworzenia żłobka. Radni jednak zdecydowali, aby jednak odłożyć temat żłobka i na ten moment pozostawić ten budynek na rzecz szkoły. W tej chwili będziemy starali się pozyskać jakieś środki na remont tego budynku – informuje Eugeniusz Zamiar.

Na początku pojawił się również pomysł sprzedaży budynku, ponieważ jak wiadomo zastrzyk gotówki do kasy gminy to zawsze dobre rozwiązanie. Mimo to wójt gminy nie jest zwolennikiem tego rozwiązania.

Były również wnioski aby sprzedać budynek, lecz zostały one oddalone, gdyż jest to swego rodzaju ostateczność – dodaje wójt Eugeniusz Zamiar.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ