Chcemy Air Show w Powidzu

1454
wyświetlenia

O tym przedsięwzięciu szeptało się tu i ówdzie w różnych kręgach – fakt ten oficjalnie wyszedł na jaw w czasie czwartkowej sesji Rady Gminy Powidz. Tak jest – olbrzymia, międzynarodowa impreza „Air Show” ma zawitać do Powidza. „I chciałabym, i boje się” – powtarza za Aleksandrem Fredrą powidzki samorząd.

Air Show – a co to?

“Pierwsze Air Show odbyło się w 1991 roku w Poznaniu na Ławicy, później dwukrotnie w 1995 i 1998 na lotnisku w Dęblinie. Od 2000 do 2003 roku pokazy organizowano co roku w Radomiu. Potem zwiększono odstępy czasowe pomiędzy poszczególnymi edycjami do dwóch lat. Celem Air Show jest zaprezentowanie możliwości polskiego i zagranicznego sprzętu wojskowego szerszej publiczności, jednak przede wszystkim są formą aktywnego wypoczynku i pomysłem na spędzenie weekendu poza domem. Impreza jest coraz bardziej znana i co roku wzbogacana o nowe elementy, jak imprezy towarzyszące – pikniki rodzinne, różnego rodzaju targi, wystawy, masowe imprezy artystyczne (np. w 2005 roku koncert In-Grid).” – tyle popularna Wikipedia. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że w pokazach do tego czasu można było podziwiać rodzime zespoły akrobacyjne, a także gości z takich krajów jak Słowacja, Włochy, Chorwacja, Finlandia, Francja, Szwajcaria, Wielka Brytania czy Hiszpania.

Komentarz strony wojskowej

Siły Powietrzne rozważają możliwość ulokowania znanej szeroko na całym świecie imprezy, jaką są Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Air Show, w miejscu innym niż dotychczasowe w Radomiu. Jednym z branych pod uwagę jest również lotnisko w Powidzu. W celu określenia możliwości, zagrożeń i potencjału regionu prowadzone są ze strony Sił Powietrznych konsultacje z władzami województwa i najbliższych powiatów. Żołnierze w stalowych mundurach liczą na współpracę i obopólną wolę organizacji takiej imprezy. Dopiero wtedy, i tylko wtedy, może zapaść decyzja w tej sprawie – tłumaczy Oficer Prasowy 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego kapitan Włodzimierz Baran.

Więcej w najnowszym wydaniu Głosu Słupcy

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ