Chcą zlikwidować część szkół gminy Słupca

5789
wyświetlenia

W czwartek odbyło się robocze spotkanie w władz Gminiy Słupca z radnymi, sołtysami i dyrektorami szkół podstawowych z terenu gminy. Spotkanie miało na celu wypowiedzenie się stron, w tym przypadku radnych, a także wysłuchanie poglądów dyrektorów na propozycję zmian w oświacie dyr. Jarosławy Kobos i wójt Grazyny Kazuś.

Władze Gminy Słupca nie są w stanie utrzymać w obecnej formie 7 szkół podstawowych na swoim terenie. W tej sytuacji wójt Grażyna Kazuś zaproponowała projekt zmian w funkcjonowaniu placówek oświatowych gminy przygotowany przez Jarosławę Kobos. Zmiany wiążą się ze zmniejszeniem ilości placówek. Jak podano podczas spotkania dla przykładu taką samą ilość dzieci jak gmina ma SP3 Słupca. W SP3 Słupca jest zatrudnionych około 70 nauczycieli, a w placówkach gminnych na tą samą ilość uczniów przypada 140 nauczycieli.

Propozycja władz gminy i o przyczynach zapaści finansowej gminy

Władze chciałyby utworzyć 3 podstawowe szkoły z 3 filiami, przy likwidacji Szkoły Podstawowej w Drążnej i likwidacji Przedszkola Gminnego w Piotrowicach. Trzy szkoły macierzyste mieściłyby się w Kowalewo Opactwo z filią 1-3 w Kotunii, Koszuty z filią 1-3 w Młodojewie, Cienin Kościelny z filią w Cieninie Zab. W efekcie takie profesje jak fizyk, chemik, matematyk, polonista pozostałyby tylko w szkołach macierzystych. Na tym planowane są główne oszczędności.
Dzisiaj ( czwartek 23 stycznia) słyszeliśmy jaki jest stosunek radnych do tej propozycji. Nasza propozycja pozwala nam zaoszczędzić w praktyce około 2 mln złotych rocznie. Mamy bardzo trudna sytuację finansową w gminie, która będzie się pogłębiała. W tym roku zamknęliśmy budżet wolnymi środkami, na które nam pozwolono w RIO. W kolejnym roku gmina nie będzie już miała wolnych środków. Wtedy radni zobaczą jak trudna jest sytuacja. Za chwilę będziemy gminą, która nie będzie się w ogóle rozwijała. Zaobserwowałam, że większość radnych odnosiło się do szkół w swoich okręgach wyborczych. Uważam, że radni są dla całej gminy i powinni myśleć o całej gminie. Może się okazać, że nie będzie na naszą propozycję przyzwolenia radnych. Po tej roboczej naradzie odnoszę wrażenie, że zostaną nam wszystkie szkoły.
Wiele sesji temu radni wydali przyzwolenie na zagospodarowanie nowych mieszkańców w gminie. Jednak ci nowi mieszkańcy, którzy do nas przyjdą będą chcieli mieć wodę, kanalizację, drogę, elektryczność. W tej sytuacji gmina nie ma na nic. Jeżeli dokładamy 10,400.000 zł do utrzymania placówek oświatowych przy ilości 699 dzieci, to skąd mam wziąć na uzbrojenie terenów, które mogłabym zaoferować ludziom bądź inwestorom.
Można by zrobić inwestycję wodno-kanalizacyjną aż do zjazdu w Wierzbocicach, wzdłuż drogi wojewódzkiej i zaproponować inwestorom działki. Niestety nie możemy tych działek uzbroić bo nie mamy za co. Zatem jeżeli mamy możliwość zaoszczędzenia zmieniając ilość placówek oświatowych i zasady ich funkcjonowania to dlaczego nie mamy z tego skorzystać?Staniemy się za chwilę gminą, która będzie funkcjonować tylko i wyłącznie dla szkół. Trudno pracować w takiej gminie. Jest to moja ostatnia V kadencja i nie chciałabym zostawiać gminy w takiej formie. Jeżeli radni uchwalą, że zostają wszystkie szkoły to czy mnie się to podoba czy nie to tak będzie – mówiła po spotkaniu Grażyna Kazuś.

Co się stanie jeżeli szkoły zostaną? – odpowiada Grażyna Kazuś

Na każdą prośbę mieszkańca, który przyjdzie po wybudowanie np. wodociągu, kanalizacji, drogi odpowiem: Proszę iść do radnego. My utrzymujemy wszystkie szkoły i nie mamy na to pieniędzy.
Nie będziemy jako urząd robić nic. To się kojarzy z katastrofą i nie mogę zrozumieć, że radni tego nie widzą. Najważniejsze jest ja i moja szkoła. Nikt nie widzi szerokiego aspektu całej sprawy. Jest 5 radnych, którzy się zastanawiają szerzej ale to za mało. Czarno to widzę. Cóż to za gmina która nie będzie miała na żadne inwestycje?
Mamy tylko część społeczeństwa, które jest zainteresowane utrzymaniem placówek oświatowych. A co z pozostałymi mieszkańcami gminy? Oni też mają potrzeby. W efekcie może się tak zdarzyć że RIO sami opracują nam program naprawczy i wtedy może być tak, że nie będzie na przysłowiową kredę i szmatę w szkole.

Co radni na propozycję władz?

Radni w większości, wspierani przez dyrektorów placówek w czwartek 23 stycznia, byli przeciwni likwidacji szkół w/g propozycji władz gminnych. Skupili się na szukaniu oszczędności na transportach dzieci, ogrzewaniu szkół i wielu innych co nie dawało dużych oszczędności, żeby warto było to wprowadzać w życie. Słychać było też głosy, żeby zostawić te placówki, które mają dobra infrastrukturę sportową. Inną propozycją było, żeby zostawić jako macierzyste te, które maja najwięcej uczniów. Tak czy inaczej spotkanie polegało na wymianie poglądów. Nikt nie ustalił wspólnego rozwiązania.
Rada Gminy stoi zatem przed nie lada decyzją na najbliższej sesji. Bo właśnie wtedy dowiemy się jaki los czeka placówki oświatowe w gminie Słupca.

Piotr Stróżyk

 

54 KOMENTARZE

 1. Czy Pani Wójt dopiero teraz widzi problem budżetu? Zapewniajac możliwość utworzenia klas w Szkole Podstawowej w Drążnej około pół roku temu nie było wiadomo tego ?
  Może oszczędności trzeba zacząć od własnego podwórka ? Obyśmy za chwilę nie usłyszeli o podwyżkach wśród pracowników gminy ..?! Proszę przeanalizować planowane inwestycje albo po prostu zrezygnować ze stanowiska.

 2. Widać że niektóre szkoły mają układy!(Koszuty i Kowalewo). SP w Drążnej świetnie sobie radzi i coraz więcej dzieci chce tam chodzić i to się bardzo nie podoba niektórym więc likwidacja, a SP w Młodojewie w kółko wycieczki tylko i nie za dobra opinia więc też zamknąć, a zatrudnić nauczycieli w gminie niech czegoś nauczą niektórych pracowników.

 3. Jest to jedna ze szkół o najmnijeszej ilości uczniów… W sumie jedyne, co im w tym momencie pozostało to wieka hala, która ma ogromne problemy techniczne ( ciekawe czy jest naprawiana i remontowana za darmo :P ) hah.. No ale jakoś nikt nie myśli o tej szkole, przypadek? Rozumiem, że każdy chce, aby jego najbliższa placówka została, a jakąś inną zamknięto, ale gmina powina spojrzeć na to asertywnie- Spojrzeć na atmosferę w szkole (w niektórych niczym więzienie i wiem co mówię- mam porównanie) podejście do uczni, ilość nowych uczni przeniosionych z innych placówek, spojrzeć która szkoła robi poprsotu dobrą wizytówkę gminie i nie sprawia, że rodzice wolą dać dzieci do miejskich szkół niż do kołhozów, które sugerują, że zmieszczą uczni z wszyskich okolicznych szkół w jednym budynkuu ehh ….

 4. Pani wójt musi przestać oszukiwać siebie i innych. Powinna pani przyspieszyć i tak nieuniknione połączenie z gminą miejską Słupca. Wszystkie inne pomysły na ratowanie sytuacji są niczym pudrowanie trupa.

 5. Każdy może decydować co nie ma dzieci i ponad 16 km do szkoły by dojeżdżały. A jak wiadomo tyle uczniów będzie w jednej szkole to więcej autobusów i lekcje na dwie zmiany… Więc te dzieci co na popołudnu kiedy będą miały czas na odrobienie lekcji czy naukę jak teraz jest problem z programem bardzo wymagającym że nie ma szans na spotkania z rówieśnikami.. Dzieci są za sobą stęsknione… Nigdy nie mogą wolnego czasu którego i tak nie ma spędzić razem. A psychologowie mówią żeby pochłaniać wiedzę musi być ruch i Świerże powietrze jak na ten stan dzieci kończą zad dom około godz 19 a 19.30 a gdzie nauka… A spotkania z dziećmi itd… Najlepiej zamknąć nie licząc się z dziećmi… I co nam wtedy z tych dzieci wyrośnie.? Roboty bez wiedzy…zrujnowane psychicznie… Smutne ale prawdziwe. 🤔😥😥 Nie sugerujmy się tym że gdzieś jest coś lepszego… Ale dziećmi nie macie serca…?

 6. Szkoła w Kowalewie to porażka. Wiem bo sama do niej chodziłam. Na chwilę obecną jedna z klas ma 4 uczniów. Czy to ma sens utrzymywać taka szkole? Dlaczego nie wyszła propozycja żeby właśnie tą szkołę zamknąć?

 7. Likwidacja jest nieunikniona. . Nauczyciele niech wezmą odpowiedzialność za siebie i szukają roboty. Radni niech zdobędą się na odwagę i podejmą właściwą decyzję o likwidacji. Tylu nauczycieli na taka garstkę dzieci.. Przedszkole w Piotrowicach z ósemką dzieci to śmiech…. . Gmina ma różne zadania nie tylko szkoły…

 8. Zamknąć to się powinna Pani Wójt w tej kwestii!! Spakować się I opuścić urząd. Proponuje zamieszkać na hali w Kowalewie!

 9. Dlaczego nigdy nie padła propozycja zamknięcia szkoły w Kowalewie, Młodojewie czy może w Koszutach. Ups ta ostatnia masakra komunizm, łapufksrstwo, wchodzenie w du…ę. Rodzice którzy już to przeszli nie będą chcieć do tego wrócić i co gmina i tak będzie musiała dowieź dzieci specjalnie 6 kilomaerów i potem z powrotem co to za oszczędność. Pani wójt niech pomyśli o dymisji bo likwidacja Sp Drążna jej nie wyjdzie a jeszcze narobi problemów. Społeczeństwo jest zorganizowane.

  • Szkoła w Koszutach to porażka nauczyciele nie biorą odpowiedzialności za uczniów , brakuje nauczycieli na dyżurach lecz zamiast tego siedzą w pokoju nauczycielskim i jedzą ciasteczka. Nauczyciele w o to szkole myślą ze są bez karni robią co chcą wyzywają i gnębią uczniów. Nie umieją wytłumaczyć tematów lekcji zostawiają uczniów samych w klasach podczas zajęć lekcyjnych . W tej szkole uczniowie znikają jeden po jednym odchodzą do innych szkół np: W Młodojewie , Kowalewie i Drążnej .

  • Szkoła w Koszutach ma znakomite efekty nauczania. Tam dba się o poziom nauki – wystarczy spojrzeć na wyniki egzaminów i średnie dzieci:)
   Hejtować szkoły jest łatwo ale rozsądnie rozmawiać podając dane i statystykę już trudniej.

  • Szkoła w Koszutach jest najlepszą szkołą!!! Wiem bo sama do niej chodziłam. A teraz chodzą moje dzieci. Komunizm to nonsens. Jest nowoczesna i wyposażona w najlepsze sprzęty do edukacji. Co do lapowkarsrwa i wchodzenia w “du…ę” to ktoś miał bujną wyobraźnię. Jestem dumna, że właśnie tam się uczyłam. Nauczyciele super, zawsze pomocni.

 10. Szkoła w Drążnej przyciąga uczniów, więc to o czymś świadczy,a inne wręcz odpychają. Więc nie wyobrażam sobie,aby taką wspaniałą szkołę zamknąć.

 11. Najlepiej zamknąć szkoły i to jeszcze te, które powinny zostać macierzystymi. A może warto posłuchać głosu ludu i pomyśleć co będzie lepsze ?
  I jeszcze jedno, o jakich modernizacjach mówi Pani Wojt ??? Bo jakoś przez V kadencji wieś Cienin Zaborny, Pokoje, Cienin Perze nie były zrobione. Drogi są tam w fatalnym stanie, nie mówiąc już o braku chodnika czy zwykłego pobocza. Nie chce mi się wierzyć, że zamknięcie szkół przyniesie tam inwestycje.

 12. Racja nic przez tyle lat nie zrobiono w tych miejscowościach- żal. Zamiast likwidować tyle szkół pomyśleć i zlikwidowanie mieszkań komunalnych w którym egzystuja rodziny którym to się wogole nie należy – ruszyć ich do pracy niech płacą podatki i wgl a nie żyją jak paczki w maśle za pieniądze gminy czyli podatników. Nie bronie szkół w których jest naprawdę garstka dzieci tym powinni zająć się specjaliści a jie radni czy wójt. A do gminy ani Miasta slupca zadnia inwestorzy już nie zapukaja a mieszkańcy którzy wyjechali już nie powrócą bo tu wszystko na wstecznym biegu działa- taki układ

 13. Burdel w gminnej oświacie był, jest i będzie. A władza gminna boi się ludzi…W gminie Strzałkowo zamknięto 7 szkół, są 2 placówki na terenie gminy…można można.
  Przy takiej ilości szkół to kuźwa sami geniusze powinni być w tej Gminie…a jakoś orłów nie widać.

 14. Lepiej by było trochę obciąć wypłaty w gminie i troszkę zwolnić niepotrzebne osoby pijące tylko kawę przegryzając ciastkiem. A może się Wójtowa obawia brak środków na super odprawę bo to ostatnia kadencja…

 15. A ja mam jedno pytanie, dlaczego nikt nie chce zamknąć szkoly w koszutach, cieninie, kotunii? Dlaczego zawsze drazna? Dlaczego pani Wojt chce zamknac Drązna- szkole do ktorej chca chodzic dzieci, ktora ma najlepsza marke? Bo ta szkola ma najepsze warunki to latwo bedzie cos z tym zrobic. Po co komu stare rudery, z ktorymi gmina nic nie bedzie mogla zrobic bo do gruntownego remontu. A w gminie na podwyzki jest? Nic zalatwic nie mozna. Siedza grupkami i kawe pija. Tacy zarobieni. Masakra… wstyd

 16. A ja mam jedno pytanie, dlaczego nikt nie chce zamknąć szkoly w koszutach, cieninie, kotunii? Dlaczego zawsze drazna? Dlaczego pani Wojt chce zamknac Drązna- szkole do ktorej chca chodzic dzieci, ktora ma najlepsza marke? Bo ta szkola ma najepsze warunki to latwo bedzie cos z tym zrobic. Po co komu stare rudery, z ktorymi gmina nic nie bedzie mogla zrobic bo do gruntownego remontu. A w gminie na podwyzki jest? Nic zalatwic nie mozna. Siedza grupkami i kawe pija. Tacy zarobieni. Masakra… wstyd i zenada

  • Kobieto, weź się ogarnij, podwyżek dla pracowników nie ma, bo najzwyklej w świecie nie ma na to pieniędzy. inwestycji też żadnych nie ma bo też na to nie ma pieniędzy, a gdzie są pieniądze? pieniądze moja droga wpakowane są w oświatę, żeby utrzymać wszystkich nauczycieli pracujących w szkołach gminnych gdzie uwaga….. przypada po 3 uczniów na nauczyciela. Miej trochę świadomości. obejrzyj choć jedną sesję rady gminy to się dowiesz, że Pani Wójt szuka oszczędności we wszystkim, żeby budżet spiąć i jakoś te wasze super szkoły utrzymać, co jest dla mnie utopią. Chcę Tobie i wszystkim innym uświadomić, ze oświata pochłania takie kwoty, że brakuje w budżecie aż 2 miliony, nawet, gdyby Pani wójt zwolniła wszystkich swoich pracowników co do jednego, którym jak powiedziała na sesji podwyżek inflacyjnych ( około 5-6 %) nie da, to i tak braknie grubo ponad milion na szkoły….. Szkoły nieważne jaką renomą się cieszą, powinny być zredukowane do 3 a najlepiej 2….. W Strzałkowie z 10 szkół zostały 2 i nikt problemów nie robił, a tu mamusie widzę zapatrzone w swoich “bombelków” nie ważne jakim kosztem, ale chcą utrzymać nierobów w szkole. Sorry, ale dla mnie to śmieszne….. Szkoły by się chciało wszystkie mieć, a ja bym chciał mieć zamiast 7 prawie pustych szkół które utrzymuje się z moich podatków chodnik przy ulicy i kanalizację. Dzieci i tak się wozi, to co to za różnica czy pojedzie 5 km do szkoły czy 10…..

 17. Gdzie była Gmina, WÓJT podczas budowy SP w Drążnej, że teraz chce decydować o jej zamknięciu?
  Pani Wójt nie powinna mieć w tej kwestii nic do gadania! Mieszkańcy w czynie społecznym zbudowali tą szkołę! Ludzie nie dajcie się, walczcie o swoją szkołę!!!!! Jestem z Wami. Szkoła ta posiada najlepszą kadrę!! Nie to co Koszuty – gdzie zawsze była i jest faworyzacja uczniów właśnie z Koszut! O zgrozo!

 18. Ludzie ogarnijcie się! Reforma jest potrzebna i to gruntowna. W gminie powinny być 2 max 3 szkoły. Każdy chce żeby w jego wsi był asfalt chodnik kanaliza A kasa skąd ma być? W dzisiejszych czasach szkoła powinna mieć boisko pelnowymiarowa salę gimnastyczną takie są standardy. Logiczne jest że jak niektóre szkoły nie spełniają tych wymagań powinny być zlikwidowane jeżeli są szkoły którą są lepsze pod tym wzgledem. Same dzieci chca sie uczyc w szkolach w ktorych sa hale sportowe boisko bez kaluz gdzie bedzie przestrzen. A dzieci i tak trzeba wozic.

 19. Oczywiście ze reforma jest konieczna, likwidacja nieunikniona jednak radni nie maj odwagi bo nie zostaną wybrani na następnym kadencję, czyli im tez chodzi o stołek.

 20. Odpowiedzialność za brak pomysłu na rozwiązanie tej sytuacji ponoszą radni ubiegłej kadencji. Nie potrafili podjąć decyzji i mamy skutki. Obawiam się, że radni tej kadencji też nie podołają.
  A szkoła w Koszutach jest ok- od 2 lat ma nowego dyrektora! Nauczyciele bardzo się starają by każde dziecko znalazło w szkole swoje miejsce. Wszystko na wielki plus!

  • Zgadza się. W Koszutach jest wysoki poziom i widać tego efekty, są świetnie wyposażone sale, nauczyciele też są ok, ale jak zwykle wszystkim się nie dogodzi. Porównajmy wyniki nauczania z innymi szkołami i wtedy zobaczymy jaki jest tam “komunizm”

  • Szkoda, że część uczni już przeniosła się z SP Koszuty do innych, a jeszcze większa część o tym myśli… Przypadek? A co najśmiesniejsze kadra pedagogiczna sama widzi problem.. Bardzo niefajne komentarze lecą do uczniów/ rodziców, którzy zabierają swoje dzieci :/

 21. Dlaczego obrażacie inne szkoły?” W Młodojewie same wycieczki, w Koszutach i Kowalewie układy”.Mówmy o atutach a nie obrażajmy innych szkół. Wyobraził ktoś sobie co będzie jak naprawdę zlikwidują jakąś szkołę,jak uczniowie będą się czuć w szkole na którą rodzice teraz “wylewają pomyje”

 22. Ja się wypowiem jako ablowentka szkoły w Koszutach jak i jeszcze wtedy gimnazjum w Draznej. Szkołe w Kosztach wspomniam dobrze, wyniosłam z niej tyle ile powinno się wiedzieć po tych 6latach a nawet przyjaźnie trwają do dziś 😊 Po drugie za moich czasów nie było takiego dostępu do Internetu jak teraz i nikt za mnie nic nie robił a jak teraz że mamusia zrobi za dziecko w domu a na sprawdzenie wychodzi co wychodzi ale jak zawsze wina nauczycieli i szkoły. Może i do Draznej dzieci chcą chodzić, blisko dla osób mieszkających gdzieś obok ale co z tego jak na SALE GIMNASTYCZNA dojeżdżają do KOSZUT. Za czasów gimnazjum był tak samo raz tu raz tu i z tego wf nic nie było, żadnych fajnych zawód czy akademii bo nie ma miejsca a przy szkole też nic dla dzieci trzeba dojść. A jak autobus sie popsuje to nie ma lekcji… Jak rodzice zmienią podejście do szkoły to i ich dzieci bo jednak one uczą się od was. A nauczyciel w Koszutach uczyli bądź uczą też w Draznej więc w czym tu problem.

 23. A ja jako mieszkanka nie mam problemu z tym jakiej nazwy szkole będzie kończylo moje dziecko. Od 3 roku życia wozona była do szkoły w kotuni dopiero z czasem wróciła do Kowalewa. Strasznie ograniczeni z Was ludzie…. Po tej stronie gminy są 2 szkoły reszta wiadomo szkoła przy Szkole

 24. Chodziłam do szkoły w Koszutach i moje dziecko też tam chodzi i nie dałam się namówić żeby zapisać swoje dziecko do Drążnej bo tam mają słabe wyniki nauczania

 25. Teraz wielka dyskusja o szkołach, trzeba było gimnazja wygasić zgodnie z rozporządzeniem i nie otwierać podstawówek. Nie było by problemu ze szkołami…

 26. Jestem absolwentka szkoły w Koszutach oraz szkoły w Draznej obie te szkoły były i są ok nie rozumiem zacofania ludzi i jadu jaki sie z nich wylewa. Znajac życie rodzice którzy mieli swoje dzieci w Koszutach i przenieśli swoje dzieci do Draznej teraz boją się tam wrócić. Niektórym się niestety w głowach poprzewracało, i myśleli że jak pójdą gdzie indziej to będą kimś a jazda szkoła jest taka sama każda ma plusy i minusy i nigdzie nie jest idealnie. Moje dziecko chodzi do szkoły w Koszutach odkąd jest nowa pani dyrektor, nie wiem jak było za poprzednia ale obecna bardzo dba o dzieci i o szkole tyle co zrobiła przez te 3 lata to pełen podziw.

 27. Łatwo jest obrażać szkole panią dyrektor czy nauczycieli jeśli jest się anonimowym jeżeli osoby uważają ze mówią prawdę to niech mają również godność i odwagę ujawnić się

 28. Gmina ponosi teraz konsekwencje zbyt optymistycznych decyzji, podjętych kilka lat temu. Optymistycznych, ale całkowicie błędnych. Już wtedy trzeba było zamknąć Drążną, zlikwidować (nie robić filię – zlikwidować) jeden Cienin i jedną szkołę z pary Kotunia-Kowalewo. Młodojewo i Koszuty rozwijają się pięknie, zwłaszcza Koszuty z nową dyrektorką (miałem okazję poznać – bardzo kompetentna osoba z pomysłami). Cztery szkoły bez żadnych filii spokojnie gmina by utrzymała. A teraz płacz i desperackie próby ratowania budżetu kolejnym nietrafionym pomysłem (bo tworzenie filii tak naprawdę niczego nie zmieni, a utrzymanie szkoły w której jest niespełna 60 uczniów to nieporozumienie). Jedyne wyjście – ciąć lancetem, ale sama wójtowa nie da rady, a radni położą uszy po sobie i się nie odważą. Także nawet z tej biedareformy zapewne [cenzura] wyjdzie.

 29. Wszystkie szkoły są fajne, ale jeżeli konieczna jest już reorganizacja związana r rachunkiem kosztów to ważne żeby nie ucierpiały w tym dzieci. Należy schować aspiracje i licytowanie się kto jest lepszy, bo sukces uczniów jest wypadkową zarówno zaangażowania nauczycieli jak i samych uczniów i ich rodziców. Dzisiaj lepsza jest ta klasa, a jutro inna. Należy na chłodno, bez emocji – obiektywnie ocenić infrastrukturę np. czy oprócz klasopracowni jest sala gimnastyczna czy jej nie ma. Tam gdzie nie ma to nikt jej za darmo nie wybuduje, tam gdzie jest to nikt jej przecież nie zburzy, a także porównać inne zaplecze np. świetlica, wyposażenie it.p. Trzymam kciuki za rozsądek organu prowadzącego i nadzorującego.

 30. DLACZEGO W TYCH WSZYSTKICH KOMENTARZACH NIE MAM MOWY O KOWALEWIE…hmmmm??? BO CO – wnuczka i córka JEST WAŻNIEJSZA niż inne dzieci w gminie;( LUDZIE OTWÓRZCIE OCZY…!!!! GDYBY GMINA RÓWNO TRAKTOWAŁA KAŻDĄ SZKOŁĘ… NIE BYŁO BY PROBLEMU… A NIESTETY UKŁADY WIDAĆ GOŁYM OKIEM… NAWET GAZETY I LOKALNE MEDIA …promują tylko wybiórcze szkoły.
  W każdej szkole dużo się dzieje, pracują nauczyciele, uczniowie, angażują się rodzice, tylko nikt tego nie widzi…albo nie chce widzieć….. A zauważcie jak niektóre ze szkół mogą tylko “pierdnąć” a już opisują je wszystkie gazety…..

 31. Szkoła w Koszutach to wielka porażka nauczyciele wchodzą w ,,d.pe bez mydła rodzicom i pani dyrektor’’ tak to jest prawda i nikt mi tego nie powie i ci nauczyciele którzy weszli tu i piszą na tą szkole same piękne rzeczy to nie prawda nauczyciele wyzywają się na uczniach psychicznie na każdych lekcje krzyczą i nic nie wytłumaczą i mi się wydaje ze wielka pora na zmianie kadry nauczycielskiej . W okresie 2 ostatnich lat odeszła dużo osób z tej szkoły i jeszcze kilku rodziców ma w planie przenieść swoje dzieci bo jest zbytni nakład materiałów w tej szkole i istnieje również tak zwany wyścig szczurów żeby ta szkoła była najlepsza a w innych szkołach wytłumaczą więcej i lepiej ale dzieci nie są zmuszane to szczytowych wyników w Gminie i moje dziecko które opuściło tą szkole 2 lata temu to najmniej wspominają dwie panie od matematyki .

 32. Do Pania z Drążnej
  Jak w Koszutach tak piłują wyniki, to i mają efekty najlepsze w gminie wyniki nauczania, a w Drążnej tak nauczyciele tłumaczą że mają najsłabsze wyniki nauczania, i dlatego Drążna nienawidzi Koszut za efekty ciężkiej pracy nauczycieli.

 33. Głównym problemem jest istnienie wokół miasta gminy-obwarzanka. Zlikwidować problem nr1, a później zająć się pomniejszymi (choć niekoniecznie małymi).

 34. Ta pani z Drążnej , która ciągle krytykuje Koszuty to chyba dawno w tej szkole nie była, bo ja widzę, że nauczyciele są tak zachęcani przez nową dyrektorkę że takiego dawno nie widziałam, a byłam kiedyś też uczniem tej szkoły, teraz chodzi tam moja córka i widzę jak Koszuty się rozwijają, jaka tam jest atmosfera jaki mają sprzęty i sale i jakie wyniki, a Drążna tego nie ma i dlatego zazdrości Koszutom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ