Chcą wprowadzić godziny sprzedaży alkoholu?

2200
wyświetlenia

Podczas obrad Komisji Oświaty jeden z radnych zabrał głos na temat sprzedaży alkoholu w niektórych lokalach w Witkowie. Jego zdaniem wprowadzenie godzin sprzedaży alkoholu rozwiąże niektóre problemy.

Podczas opiniowania uchwał z zakresu rozwiązywania problemów alkoholowych, wśród radnych zgromadzonych na Komisji Oświaty wywiązała się rozmowa odnośnie lokalizacji nowych alkomatów ogólnodostępnych. Radny Franciszek Bosackiwnioskował o umieszczanie jednego z alkomatów w centrum miasta. Koledzy i koleżanki radne nie podzielali jego wniosku.

– Uważam, że ogólnodostępny alkomat w centrum miasta to dobry pomysł. Jest to pokłon w stronę osób przyjeżdżających z wycieczek i nie tylko. Drugim takim dobrym miejscem jest umiejscowienie alkomatu zamiast w centrum przy remizie OSP Witkowo– stwierdził Franciszek Bosacki.

Radni byli ciekawi czy panu Bosackiemu chodziło o kierowców, którzy chcą się sprawdzić czy osoby piesze. Pan Franciszek zapewnił, że nie miał w tym wypadku na myśli kierowców.

Zadbać o godziny sprzedaży alkoholu

Radny Franciszek Bosacki zabrał głos również w sprawie godzin sprzedaży alkoholu. Według niego, kiedy gmina wydaje zgody na sprzedaż alkoholu w danym miejscu, lokalu, powinna również narzucić godziny sprzedaży.

– W moim odczuciu. Kiedy alkohol jest na wynos brany z lokalu, powinny być wprowadzone ścisłe godziny sprzedaży takiego alkoholu. Dla przykładu sklep jest czynny w takich godzinach, to wprowadzić sprzedaż alkoholu tylko do określonej godziny… Ograniczyć godziny sprzedaży, jeśli jest spożycie w lokalu ok, jeśli natomiast jest na wynos ograniczyć – stwierdził radny Bosacki.

Radny argumentował swój wniosek sytuacją na rynku w Witkowie podczas godzin wieczornych, gdzie młodzież oraz osoby dorosłe zostawiają dużo pustych butelek po alkoholu i nagminnie go spożywają. Inni radni nie byli za pomysłem kolegi ponieważ według nich każde ograniczenie sprzyja rozwojowi szarej strefy. Dodatkowo policja jest od karania za spożywanie alkoholu w miejscach do tego nieprzeznaczonych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ