Burmistrz pomoże SM Słupca w budowie kolejnego boiska!

526
wyświetlenia
Burmistrz Michał Pyrzyk i prezes Henryk Lewandowski, przy terenie planowanego wstępnie nowego boiska.

W środę 10 czerwca podczas przyjmowania sztucznej nawierzchni na nowym boisku na terenie Spółdzielni Mieszkaniowej w Słupcy burmistrz miasta Michał Pyrzyk oficjalnie zadeklarował wsparcie dla kolejnej inicjatywy prezesa Henryka Lewandowskiego.

Wsparcie ma dotyczyć budowy kolejnego boiska, które już istnieje na terenie SM Słupca na przeciwko bloku Niepodległości 17. Obecnie boisko stanowi miejsce puste i wygląda jak zaniedbane klepisko.
Wiadomo, że zasoby finansowe spółdzielni są ograniczone. Mamy jeszcze jedno miejsce, na Osiedlu Niepodległości gdzie już było boisko. Samorząd miejski ma większe możliwości na zdobywanie dotacji lub dofinansowań. Jeżeli burmistrz pozna ten temat, to myślę, że jak się pojawi możliwość zdobycia na ten cel środków zewnętrznych, wtedy wkład własny mogłaby pokryć spółdzielnia a dofinansowanie byłoby pokryciem reszty kosztów – mówił Henryk Lewandowski.
Tego rodzaju wsparcie jest realne, ponieważ miasto nie wyda na to własnych pieniędzy tylko mając do zaoferowania wkład własny ze spółdzielni wystąpi jako urząd uprawniony do zdobywania środków zewnętrznych i jest duże prawdopodobieństwo, że porozumienie spółdzielni i UM Słupca zaowocuje kolejnym obiektem sportowym na terenie miasta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ