Budowa słupeckiego basenu zależy od radnych

624
wyświetlenia

Po doświadczeniach z ogłaszaniem przetargu na ulicę Sikorskiego w Słupcy, który do dnia dzisiejszego nie jest zakończony władze miasta są zadowolone, że mają wykonawcę, którego oferta jest wyższa tylko o kilka procent od środków zaplanowanych w budżecie miejskim na ten cel.

Wpłynęła tylko jedna oferta na kwotę 13.300.000 zł. Oferta biorąc pod uwagę wielkość inwestycji przekracza zaplanowaną kwotę o około 800 tys zł. Jak informuje burmistrz pieniądze na nadwyżkę są znalezione i zabezpieczone na przyszłe lata. Jednak na dołożenie do budowy będą musieli wyrazić zgodę radni na najbliższej sesji. Jeżeli zwiększenie kwoty zostanie zaakceptowane przez Radę Miasta, to miasto podpisze umowę o realizacji inwestycji z wykonawcą.

Mamy czas, kiedy rusza wiele programów dotowanych z puli środków Unii Europejskiej i środków rządowych. W oparciu o dotacje zewnętrzne w 2018 będziemy realizować w mieście szereg inwestycji. Jest to budowa Miejskiej Promenady, krytej pływalni, ulicy Szeluty, remont szatni na Stadionie Leśnym.,, Jest to kilka inwestycji ze wsparciem środków zewnętrznych. To powoduje, że rynek zamówień jest nasycony. Niestety często jest tak, że mamy w przetargu jedną albo dwie firmy, a zdarza się, że nie ma w ogóle. Jeżeli jest to jedna firma to często dyktuje zaporowe ceny, jak w przypadku ulicy Sikorskiego – tłumaczy kłopoty ze znalezieniem wykonawców Michał Pyrzyk.

W przypadku ulicy Sikorskiego, w przetargu ogłaszanym już dwa razy przez Starostwo Powiatowe, wartość oferty przekroczyła zabezpieczone w budżecie środki o 1 mln zł, czyli o 30%. W przypadku budowy krytej pływalni kwota proponowana przez oferenta również jest wyższa, ale o kilka procent w skali pełnych kosztów zadania. Jak twierdzi burmistrz kosztorys na budowę był sporządzany rok temu.
Mając na uwadze, że płatności za wykonanie zadania nastąpią na przestrzeni najbliższych 2 lat, kilka procent większa kwota jest do zaakceptowania przez radnych – wyjaśnia burmistrz.

Piotr Stróżyk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.