Budowa boiska w Mielżynie opóźniona!

859
wyświetlenia

Czy prawdą jest że, budowa boiska zostało opóźnione, ponieważ ktoś pomylił się przy mierzeniu obszaru? Czy drzewa które przeszkadzają w dalszej budowie boiska zostaną wycięte? My już wiemy.

W ubiegłym roku Urząd Gminy Witkowo ogłosił przetarg na budowę boiska ze sztuczną nawierzchnią w Mielżynie. Przetarg wygrała firma „HEMET” Sp. z o.o. z siedzibą w Zielonej Górze. Jak wynika z zawiadomienia, które zostało opublikowane na stronie biuletynu informacji publicznej, wykonawca ten został wybrany ze względu na atrakcyjność oferty, którą podał. Najtańsza oferta wygrała przetarg, lecz jak w uzasadnieniu stwierdzono wszystkie normy SIWZ zostały spełnione. Kwota za jaką firma ma wykonać inwestycję to 699.615,81 zł brutto.

W ubiegłym tygodniu, jak dowiedzieliśmy się z nieoficjalnych źródeł, budowa boiska w Mielżynie za Zespołem Szkolno Przedszkolnym została wstrzymana. Lecz wstrzymanie budowy nie zostało zaplanowane z powodu pogody czy innego czynnika, na które człowiek nie ma wpływu, lecz z powodu rzekomej pomyłki czy też niedopatrzenia. Postanowiliśmy sprawdzić czy tak faktycznie jest.

Władza przyznaje się do błędu?

Postanowiliśmy udać się do Urzędu Gminy i Miasta w Witkowie, aby zapytać kompetentną osobę czy faktycznie została popełniona pomyłka podczas mierzenia boiska.

Jest to częściowo prawda, firma wykonuje aktualnie boisko w Ruchocinku. Okazało się, że podczas robienia wykopu pod boisko, wykonawca zasugerował aby wyciąć kilka drzew, gdyż na boisko będą leciały liście. W związku z tym, że my jako gmina nie możemy wydać zezwolenia na wycinkę, wystąpiliśmy do starostwa, komisja przyjechała obejrzała teren i na ten moment mamy zatwierdzone aby drzewa wyciąć. Trudno mi tutaj to skomentować, może faktycznie jest jakaś przyczyna. W każdym bądź razie wykonawca teraz buduje boisko w miejscowości Ruchocinek. Lecz kiedy w Mielżynie zostaną prace wznowione tego nie jestem wstanie powiedzieć. Co do tego, czy dzieci mają gdzie teraz się bawić podczas zatrzymanych prac oraz niedogodności spowodowanych poprzez brak miejsca do zabawy, to informuję, że został wydzielony i ogrodzony plac z którego mogą korzystać – informuje zastępca burmistrza Marian Gadziński.

Więcej w najnowszym wydaniu Głosu Słupcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ