Brak absolutorium można zaskarżyć – usłyszeliśmy na konferencji prasowej starosty powiatu

599
wyświetlenia

Jeżeli radni będą się sugerowali tym za co merytorycznie przyznaje się absolutorium za wykonanie budżetu to powinno być spokojnie – powiedział na początku konferencji prasowej starosta Jacek Bartkowiak.

Dalsze pytania dotyczyły, co starosta zrobi, kiedy nie otrzyma absolutorium i co sądzi o aktualnej sytuacji i negowania go za styl rządzenia przez radnych?

Noty za styl oczywiście są istotne w niektórych konkurencjach sportowych, aczkolwiek w przypadku skoków narciarskich jest to dla mnie kwestia bardzo dyskusyjna… Tutaj podchodzę do tego w ten sposób. Niech przemawiają suche fakty i liczby, bo jeżeli chodzi o wykonanie budżetu to ten argument jest decydujący.
Nieudzielenie absolutorium powinno mieć jakieś uzasadnienie a w takim przypadku zdarzały się sytuacje w Polsce, że burmistrzowie, wójtowie zaskarżali brak absolutorium w takich przypadkach, kiedy kryteria merytoryczne nie przemawiały za czymś takim.
Jak chodzi o kwestie polityczne to wolałbym się do nich bezpośrednio nie odnosić.

Kukulski o absolutorium:
Jeżeli będą brane pod uwagę wyłącznie aspekty ekonomiczne, no to być może nie mamy czego się obawiać. Nie mamy czego się wstydzić, bo budżet, który wykonaliśmy w 2020 i który wykonujemy w 2021 to jest znaczący skok rozwojowy dla tego powiatu.

 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ