Boją się mandatów za skręt w Elektrownianą

2373
wyświetlenia

Jeden z naszych czytelników poinformował nas, że ustawienie znaków drogowych na ulicy Bóżniczej od strony rynku może spowodować otrzymanie mandatu z każdy skręt w ulicę Elektrownianą.

Czytelnik twierdzi, że cztery postawione tam znaki sobie zaprzeczają. Według niego, żeby skręcić w ulicę elektrownianą trzeba objechać ustawioną na wyremontowanej części Bóżniczej wysepkę, czyli najpierw skręcić w prawo. Skrętu w prawo zakazuje znak umieszczony nad znakiem C5 – nakazu jechania prosto.
Jak mam skręcić z ulicy Bóżniczej do ulicy Elektrownianej jeżeli mam nakaz jazdy na wprost? Proszę o interwencję. Według mnie znak C-5 powinien być wymieniony na znak C-7 nakaz jazdy na wprost i skrętu w lewo – pisze nasz czytelnik.

2 KOMENTARZE

  1. Ten znak ze zdjęcia oznacza drogę jednokierunkowa a nie nakaz jazdy prosto. !! C-5 oznacza nakaz jazdy prosto, a na zdjęciu mam znak D-3 droga jednokierunkowa. Pozdrawiam czytelnika niech się zapozna ze znakami najpierw.

  2. Brawo Panie Arturze.Widać źe Pan zna znaki czego nie moźna powiedzieć o tym “zbulwersowanym” czytelniku.A swoją drogą …no…jak ten” czytelnik” myli tak podstawowe znaki to niech odświeźy swoją wątpliwa znajomość elementarnych znaków drogowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ