Bieg Pamięci dla brata Cienin Zaborny-Licheń

1324
wyświetlenia
Niezwykły bieg zainicjował jeden z mieszkańców Cienina Zabornego. Bieg Pamięci Józefa Kazusia to akcja zainicjowana przez Tadeusza Kazusia, oraz mieszkańców Cienina Zabornego. Tadeusz to brat Józefa, który zmarł 5 lat temu,  8 marca i był mieszkańcem Lichenia.
Urodził się w Cieninie Zabornym i tej gminie dorastał. Często odwiedzał rodziców i rodzinę w Cieninie. Zimą na zebraniu strażackim Tadeusz wspomniał o takiej inicjatywie i klamka zapadła tym bardziej że przysłuchiwał się temu Artur Kuchowicz członek klubu biegacza z Cienina Zabornego i  jednocześnie skarbnik OSP. Podczas jednego z treningów wspomniał o biegu i 15 – osobowa grupa pod kierownictwem Kuchowicza, oraz Kazusia była gotowa.
Plan był taki: start z pod budynku remizy w Cieninie Zabornym, następnie przez cały czas aż do Lichenia, ktoś jest na trasie i biegnie, a ktoś kto się zmęczy odpoczywa w aucie,( samochód strażacki z cienina zab. zabezpieczał biegaczy i był w każdej chwili gotowy do udzielenia pomocy podczas trwania biegu )
Przebieg Imprezy
Zbiórka razem rozgrzewką odbyła się pod remizą OSP o godz.10.00. O 10.40 nastąpił start. Po kilku kilometrach część uczestników odpoczywala, a część biegła dalej. Zmieniali się. Każdy z  biegaczy pokonał od 10 do 20 km. Niezwykły był fakt, że jedyną osobą, która pokonała biegiem całą trasę, czyli 35 kilometrów był Tadeusz Kazuś, który w styczniu ukończył 61 lat. Dystanse kolegów: Paweł Barański ok 25km,  Małgorzata Wojtkowiak ok 20 km, Artur Kuchowicz ok 20km. pozostali zawodnicy ok 10 -15 km.
Tak dobiegli do Lichenia na cmentarz zapalić znicz, a następnie do Bazyliki. Biegł również syn śp. Józefa Kazusia mieszkaniec Lichenia.

Skład reprezentacji z Cienina to: Tadeusz Kazuś, Artur Kuchowicz – organizatorzy, Kazimierz Kruszyński odpowiedzialny za bezpieczeństwo zawodników, Jacek Grzelak, Sławomir Rosiak, Arkadiusz Mrugalski, Przemysław Kuchowicz, oraz mały Kuba Kuchowicz syn Artura, Paweł Barański, Filip Kazuś, Hubert Kazuś wnuk Tadeusza Kazusia, i kobiety Anna Kuchowicz, Małgorzata Rosiak, Małgorzata Wojtkowiak, Zuzanna Kuchowicz,.
Mieszkańcy Cienina mogą być dumni ze swoich bliskich, bo 35 km w niedzielne przedpołudnie i modlitwa w Bazylice to nie codzienność. Po biegu było ognisko u Państwa Kazusiów w Licheniu, odpoczynek i powrót do domu. Nikt nie doznał kontuzji, wszyscy zmęczeni ale we wspaniałych nastrojach. Tadeusz Kazuś serdecznie dziękuje za udział wszystkim biegaczom.
Jak mówią uczestnicy: Jest apetyt na kontynuowanie biegu za rok.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.