Biblioteka Publiczna:”Wywiad z…”-Strażak czytał przedszkolakom

383
wyświetlenia

Spotkanie z przedszkolakami z grupy Pszczółki z Przedszkola nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Słupcy z cyklu „Moja ulubiona książka z dzieciństwa. Wywiad z…”, które odbyło się 22 października w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej, było wyjątkowe.

Maluchy miały okazję wysłuchać ulubionej książki z dzieciństwa zaproszonego przez bibliotekę gościa. Maciej Patrzykąt – strażak z Państwowej Straży Pożarnej w Słupcy, przeczytał dzieciom opowiadanie o strażaku, które było doskonałym wstępem do przedstawienia zawodu, w którym pracuje. Jest to zajęcie, o którym marzy wiele dzieci. W końcu strażak to osoba bardzo odważna, ratuje ludzi, zapobiega tragediom, a sam przedstawiciel tego zawodu skojarzył się dzieciom z czerwonym samochodem, wyjątkowym strojem i gaszeniem pożarów. Maluchy dowiedziały się, że strażak to również ktoś w rodzaju ratownika, ponieważ pomaga w najróżniejszych sytuacjach zagrożenia życia, ale wzywany jest też np. do zdejmowania kota z drzewa. Podczas spotkania, Pszczółki poznały podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa oraz zapoznały się ze sprzętem strażackim. Każde dziecko mogło poczuć się jak strażak, przymierzając hełm, kominiarkę i rękawice. Po spotkaniu przedszkolaki wiedzą już, co należy zrobić, aby zostać strażakiem.
Biblioteka dziękuje gościowi, że zechciał przyjąć zaproszenie i przeczytać dzieciom ulubioną książkę z dzieciństwa oraz podzielić się swoją wiedzą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ