Biblioteka Publiczna-XIX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom!

243
wyświetlenia

30 maja rozpoczął się XIX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, który tym razem odbywa się pod hasłem Cała Polska czyta dzieciom o zwierzętach. W tym roku, z uwagi na sytuację epidemiczną w kraju, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Słupcy przenosi się w przestrzeń wirtualną.

Już od 1 czerwca, codziennie na profilu facebookowym biblioteki, będą zamieszczane nagrania z głośnym czytaniem i zachęcanie do wspólnej zabawy.
Zapraszamy najmłodszych i ich rodziców do spędzania czasu wspólnie z biblioteką. Każdy dzień to propozycja spotkania z innym zwierzęciem, bohaterem książek.
Książka, dziecko i rodzic to połączenie idealne! Zalety głośnego czytania wymieniać można niemalże bez końca: wpływa na rozwój psychiczny i emocjonalny dziecka, rozwija jego wyobraźnię, umacnia więzi w rodzinie… A to dopiero początek długiej listy korzyści płynących z wspólnej lektury!
A dlaczego warto czytać książki, których bohaterami są zwierzęta? Pozycje o zwierzętach uczą tolerancji i miłości. Pokazują w jaki sposób należy je traktować. Takie książki są sposobem do zachęcenia dzieci do czytania, zwłaszcza jeśli są miłośnikami zwierząt. Wybierzmy książki ze Złotej Listy, polecanej przez Fundację ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom, które mówią o zwierzętach, prezentują świat ich oczami.
Przypominamy, że Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Słupcy bierze udział w ogólnopolskiej kampanii społecznej Mała książka, wielki człowiek. Przedszkolaki, które zapiszą się do biblioteki otrzymają Wyprawkę Czytelniczą – książkę z opowiadaniami oraz Kartę Małego Czytelnika. Na rodziców z kolei czekają broszury informacyjne, przypominające, jak duże znaczenie ma czytanie w procesie rozwoju dzieci.
Więcej szczegółów o akcji na stronie internetowej biblioteki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ