Biblioteka Pedagogiczna w Słupcy poleca…„Prawa epidemii: skąd się epidemie biorą i czemu wygasają?” Adama Kucharskiego

431
wyświetlenia

Szukając książki…

Zapewne jeszcze rok temu nikt z nas nie przypuszczał, że świat będzie tak wyglądał. Maseczki, dystans społeczny, dezynfekcja rąk i narodowa kwarantanna spowodowały, że nasze życie zmieniło się o 180 stopni. I to wszystko za sprawą jednego, chciałoby się napisać „małego wirusa”, który okazał się tak niebezpieczny w skutkach.
Pewnie w obecnej sytuacji nie raz zastanawialiśmy się, skąd się biorą epidemie, jakie są ich prawa oraz jak rozprzestrzeniają się wirusy. Na te wszystkie pytania znajdziemy odpowiedź w książce Adama Kucharskiego „Prawa epidemii : skąd się epidemie biorą i czemu wygasają?”. Chyba nie ma bardziej aktualnej książki od tej. Jest to literatura popularnonaukowa, przedstawiająca aktualny i fascynujący temat w sposób jasny i klarowny. Po jej przeczytaniu lepiej zrozumiemy współczesny świat, ponadto będziemy nakłaniać innych do tego, by ją przeczytali.
Autor pochylił się bowiem nad tym, co wspólnego mają wirusy, idee i fake newsy. Adam Kucharski to matematyk i epidemiolog, który jest jednocześnie profesorem nadzwyczajnym, pracującym w London School of Hygiene and Tropical Medicine, która słynie z badań oraz studiów nad epidemiami na świecie, takich jak na przykład ebola, czy wirus zika. Autor zatem na wirusach zna się jak mało kto…
Reasumując, to doskonały moment na taką książkę jak ta. Pozwoli nam ona zastanowić się nad tym, dlaczego wybuchają epidemie, które rozprzestrzeniają się szybciej niż kiedykolwiek, co nimi rządzi i według jakich zasad się przenoszą. Jednocześnie przekonamy się o tym, co nam mówią o naszym życiu.

Anna Nowak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ