Biblioteka Pedagogiczna w Słupcy poleca… „Zabawy z książką w przedszkolu, w domu i w szkole” Katarzyny Klimek-Michno

208
wyświetlenia

Szukając książki…

Publikacja Katarzyny Klimek-Michno „Zabawy z książką w przedszkolu, w domu i w szkole” jest skierowana do nauczycieli i rodziców dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Autorka przede wszystkim skupiła się na pokazaniu wielu przykładów zabaw nawiązujących do literatury dziecięcej. Od tematycznych, językowych, muzyczno-ruchowych, po księgi emocji, komiksu, czy książki recyklingowej – autorka proponuje szereg aktywności, które można wykorzystać podczas spędzania wolnego czasu z dzieckiem.
Opisane w książce porady będą przydatne zarówno dla rodziców, którzy nie mają pomysłu na wymyślanie coraz to nowszych zabaw dla swych pociech, ale także dla nauczycieli pracujących w przedszkolu, którzy zdobytą wiedzę będą mogli wykorzystać podczas działań z dziećmi. Treści zawarte w książce będą niewątpliwym wsparciem dla nauczycieli bibliotekarzy – prowadzących warsztaty czytelnicze dla maluchów. Pozycja ta jest również kopalnią pomysłów dla pedagogów, zawiera bowiem sugestie dotyczące zabaw z książką i o książce.
Katarzyna Klimek-Michno w sposób prosty, jasny i interesujący podpowiada jak zainteresować dziecko książką i czytaniem, wprowadzić je w fascynujący świat literatury oraz oczarować jej pięknem. Warto nadmienić, że książka jest wzbogacona wywiadem z Ewą Stadtmuller – autorką ponad stu książek dla dzieci. Na pytania autorki odpowiadają także rodzice i nauczyciele, którzy swymi przykładami dają inspirację na pomysłowe promowanie czytelnictwa wśród przedszkolaków, uczniów i ich rodziców.
Jeśli czerpać wiedzę, to tylko z pozytywnych źródeł. Niewątpliwie takim jest ta książka, która skupia się na promocji czytelnictwa poprzez zabawę oraz zachęca dzieci i rodziców do udziału w różnych akcjach, wydarzeniach, programach i projektach. Pamiętajmy przy tym, że warto dużo i często czytać dzieciom, nie tylko w przedszkolu, ale także w domu. Autorka skutecznie pokazała, że wiele zabaw można włączać do codziennych czynności i że książka może być przyjacielem dziecka i towarzyszem o każdej porze dnia.

Anna Nowak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ