Biblioteka Pedagogiczna w Słupcy poleca… „Jak znaleźć w sobie odwagę i sięgać po to, co ważne : bój się i działaj” Moniki Pryśko

220
wyświetlenia

Szukając książki…

Każdy z nas w swoim życiu miewa chwile zwątpienia. Szuka wtedy motywacji jakiegoś bodźca, który pobudzi go do dalszego działania. Często takim motorem napędowym mogą być słowa bliskiej osoby, marzenia, ale może to być również książka. Niewątpliwie pozycja „Jak znaleźć w sobie odwagę i sięgać po to, co ważne : bój się i działaj” Moniki Pryśko zalicza się do tego grona.
Autorka w prosty sposób pokazuje mechanizmy ludzkiego umysłu. Często ze strachu przed porażką, czy opinią innych rezygnujemy z zaplanowanych przedsięwzięć. Zazdrościmy innym, ale brak nam pewności siebie, aby zacząć działać. Pani Monika na podstawie przykładów podejmuje próbę oswojenia lęku i zrozumienia towarzyszących nam obaw oraz przyczyn, z jakich one wynikają.
Autorka – blogerka przeprowadza rozmowy z kobietami, które mogą być naszą inspiracją, podejmuje próbę uświadomienia nam, że strach to nieodzowny element naszego życia, można jednak nad nim pracować, można go okiełznać i pokonać. Stawia sprawę jasno : jeśli nie uwierzymy w siebie, nie będziemy czuć się w pełni szczęśliwe. Dlatego tak ważne jest, aby zaufać samemu sobie, dbać o siebie i być samodzielnym. Nie oczekiwać od innych nie wiadomo czego, tylko najwięcej oczekiwać od siebie. To przecież my decydujemy o tym, czy chcemy skorzystać z czyjejś rady, czy potrzebujemy zmiany i jak będzie wyglądało nasze życie.
Podsumowując, książka ta przeznaczona jest głównie dla kobiet, bo to one
w większości mają problemy z akceptacją samej siebie oraz ze strachem. Poradnik ten ma na celu przypomnieć nam o tym, o czym zapominamy w nawale codzienności. Książka ta napisana jest prostym, niewymuszonym stylem. Pozwala nam zobaczyć, że ważne jest to, aby nie dać się pokonać strachowi, tylko walczyć o swoje, bo nikt za nas tej walki nie stoczy.

Anna Nowak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ