Biblioteka Pedagogiczna poleca:„(Sekretna) księga asperdzieciaka. Poradnik dla dzieci i młodzieży z zespołem Aspergera” Jennifer Cook O’Toole

240
wyświetlenia

Szukając książki…

Książka „(Sekretna) księga asperdzieciaka. Poradnik dla dzieci i młodzieży z zespołem Aspergera” autorki Jennifer Cook O’Toole okazała się dla mnie sporym, pozytywnym zaskoczeniem. Dlaczego? Nie jest to typowy podręcznik, zawierający długie, naukowe wywody na temat tego zaburzenia, ale poradnik, przewodnik lub instrukcja postępowania dla dorastającego dziecka z zespołem Aspergera, która odnosi się do konkretnych sytuacji występujących w relacjach międzyludzkich.
Wydaje Ci się, że ktoś się z Ciebie śmieje? Czy pomyślałeś, że może być inaczej i ktoś się śmieje razem z Tobą? Jak odróżnić czy ludzie się śmieją z nas, czy z nami? Co odpowiadać na pytanie: „Jak się masz?”, „Co u ciebie?”. Autorka książki szczegółowo omawia ten i wiele innych problemów z jakimi sama spotkała się będąc dzieckiem z zespołem Aspergera oraz sama będąc mamą dziecka z tym zaburzeniem. Gdzie należy wykonywać zbiegi higieniczne typu np. czesanie, z kim i na jakie tematy nie wypada rozmawiać? W książce znajdziesz porady dotyczące tego jak należy się zachować, napisane w bardzo szczegółowy sposób, nie zawierający niedomówień. Autorka ubogaca książkę historiami ze swojego życia, dzięki czemu czyta się ją bardzo przyjemnie.
Uważam, że jest to fantastyczny poradnik przedstawiający problematykę zespołu Aspergera w przystępny sposób dla każdego. Pomaga zrozumieć myślenie i tok postępowania drugiego człowieka zarówno aspergerowcom jak i odwrotnie i tym samym utrzymywać przyjaźnie i relacje z innymi ludźmi.

Bogumiła Wawrzyniak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ