Biblioteka Pedagogiczna poleca…„Girl Power to książka o dziewczynach, które chcą zdobyć świat” Caroline Paul

129
wyświetlenia

Szukając książki…

Książka ma formę pamiętnika, podzielona jest na 10 rozdziałów, których tytuły są wskazówkami jak stać się pewniejszą i uwierzyć w siebie. W każdym rozdziale pojawiają się przykłady Wielkich Kobiet (rysunki i opisy). To bohaterki żyjące, które możemy spotkać na Facebooku, zmagające się z tą samą rzeczywistością, co my, dlatego jeszcze bardziej prawdziwe.
Autorka zabiera nas w podróż po swoim życiu – prostym językiem opowiada o swoich przeżyciach i wspomnieniach. Zaraża pozytywną energią, jest pełna entuzjazmu i zawsze skora do wcielania w życie szalonych pomysłów. Opowiada zarówno o swoich sukcesach, jak i porażkach, dzięki czemu pozwala czytelniczkom wyciągnąć lekcje ze swoich własnych błędów. Potrafi śmiać się z siebie i ma wyjątkowe poczucie humoru. Radzi cieszyć się życiem, przygodą i wyzwaniami, i nie bać się spełniać swoich marzeń. Dzięki pierwszoosobowej narracji bardzo łatwo zżyć się z główną bohaterką książki.
„Girl Power” to idealna lektura nie tylko dla młodszych odbiorców, ale także dla starszych, ponieważ zachęca czytelnika do przeżywania przygód i wyciągania z nich własnych wniosków. Oryginalność książki polega na wolnych stronach, które po przeczytaniu każdego z rozdziałów możemy zapełnić naszymi przemyśleniami. Jeśli chcesz uwierzyć w siebie, przeczytaj „Girl Power”.

Anna Tomal

ZOSTAW ODPOWIEDŹ