Biblioteka Pedagogiczna poleca – Klaus Bernhardt „Panika. Jak neuronauka pomaga pozbyć się ataków lęku”

488
wyświetlenia

Szukając książki…

Któż z nas nie odczuwał różnych form lęków, do których zaliczają się również napady paniki? Każdy – to przecież zdrowa reakcja ludzkiego organizmu. Co jednak, gdy pojawia się bez powodu, co dzieje się w naszym mózgu? Na to pytanie uzyskamy odpowiedź w książce, która stała się bestsellerem w Niemczech, a tysiące osób skorzystały ze sprawdzonej metody wykorzystującej najnowsze osiągnięcia neuronauki.
Autor Klaus Bernhard to psychoterapeuta, dziennikarz specjalizujący się w tematyce naukowej i medycznej, członek Akademii Edukacji Neuronaukowej. Dzięki dostępowi do najnowszych badań nad funkcjonowaniem mózgu opracował nowatorską terapię zaburzeń lękowych. Mieszka i pracuje w Berlinie. Autor uważa, że większość terapii lęku jest przestarzała. Proponuje więc nowy rodzaj, który polega na wiedzy, jak ludzki mózg przetwarza informacje. Według Klausa Bernhardta dzięki tej metodzie pacjenci cierpiący na zaburzenia lękowe odzyskują kontrolę nad swoim życiem. Stosując proste ćwiczenia można w ciągu kilku tygodni pozbyć się lęków.
Terapeuta wyjaśnia przyczyny napadów paniki, jak rozpoznać sygnały ostrzegawcze
i jaki prawidłowo reagować oraz jak uwolnić się od zaburzeń lękowych wywołanych czynnikami zewnętrznymi. Proponuje wiele terapii ratunkowych w sytuacjach kryzysowych oraz odwrócenie niekorzystnych automatycznych procesów zapisanych w mózgu. Terapeuta przytacza jedno z najsłynniejszych powiedzeń amerykańskiego trenera motywacji Jima Rohna, które brzmi: „Nasze życie to średnia wyciągnięta z życiorysów pięciu osób, z którymi spędzamy najwięcej czasu”. Skłania nas ono do zastanowienia kogo do tego grona możemy zaliczyć, czy te osoby mają problemy z wprowadzeniem zmian w życiu i jaki mają na nas wpływ, bo szczęśliwe i wolne od strachu życie wypływa ze stylu myślenia. Przy odrobinie wprawy każdy z nas może stosować wskazane przez autora metody w codziennym życiu i uwolnić się od kaprysów mechanizmów lękowych.
Czytając tę książkę odkrywa się własne przeżycia i emocje związane z lękami
i strachem i aż się chce przejść przez testy zaproponowane przez terapeutę, aby uśmierzyć fobie czy panikę. Warto więc przeczytać i samodzielnie zaprogramować nasz mózg na życie pełne radości.

Anna Tomal

ZOSTAW ODPOWIEDŹ