Biblioteka w Kleczewie nagrodzona

1599
wyświetlenia

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Kleczewie została nagrodzona w konkursie “Proekologiczne i pro kulturowe działania w ramach strategii rozwoju województwa województwa wielkopolskiego.” Za projekt “Region koniński – dodaj do ulubionych” otrzymała 6 tysięcy złotych. Gala 18. edycji konkursu odbyła się 23 listopada 2017 r. w poznańskim hotelu Andersia.

Od stycznia br. książnica kleczewska organizowała cykliczne spotkania dla mieszkańców gminy Kleczew (i nie tylko), aby przybliżać w nich historię, kulturę i walory turystyczne regionu. Ważne miejsce w naszym tym projekcie odgrywały osoby, które poprzez swoją pracę wpływają na markę ziemi konińskiej. W bibliotece gościli: Marek Graniczny, Michał Szczęsny, Henryk Janasek, Michał Gruszczyński, Janusz Gulczyński, Andrzej Łącki i Tomasz Olszewski.
Projekt powstał z myślą o tym, żeby czytelnikom, przyjaciołom biblioteki i młodzieży szkolnej przekazywać wartości płynące ze wspólnego zamieszkiwania skrawka województwa wielkopolskiego i Polski. W konkursie projekt biblioteki został doceniony za propagowanie dziedzictwa kulturowego szeroko pojętej ziemi konińskiej.

Nagrodę z rąk marszałek Marzeny Wodzińskiej odebrała Magdalena Siupa – dyrektor kleczewskiej biblioteki. W uroczystości uczestniczyli także: Marek Wesołowski – burmistrz gminy i miasta Kleczew, oraz Maciej Grzeszczak – pracownik kleczewskiej książnicy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ