Bandonegro i Dawid Rydz w Muzycznej

357
wyświetlenia

W poniedziałek 15 kwietnia o 19.00 w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Akordeonowego jako koncerty towarzyszące imprezie na scenie auli słupeckiej PSM pojawił się znany na świecie zespół grający wszelkie rodzaje tanga Bandonegro, oraz akordeonista Dawid Rydz.

Koncert rozpoczął Dawid Rydz. Jest laureatem ponad 30 konkursów akordeonowych – zdobył m.in. II nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Akordeonowej w Przemyślu (2014), IV nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Klinghental (2016), a także IV nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Castelfidardo. Obecnie jest studentem III roku na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie.
Po nim na scenie pojawił się zespół Bandonegro. Występowali wielokrotnie podczas czołowych międzynarodowych festiwali tango w Polsce i za granicą m.in. w Niemczech, Włoszech, Francji, Dani, Szwecji czy Norwegi. Współpracowali z gwiazdami tanga: Nelson Pino, Roberto Siri, Nito & Elba Garcia, Clarisa Aragone & Jonathan Saavedra, Los Totis, Juan Martin Carrara & Stefania Collina czy Maria Ines Bogado & Roberto Zuccarino.
Mozna powiedzieć, ze na scenie PSM pojawiają się gwiazdy muzyki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ