Bałkańska podróż słupeckich motocyklistów – Chillout! (4)

621
wyświetlenia

Spokojne dwa dni nad Morzem Czarnym w miejscowości Eforie Sud minęły w atmosferze odpoczynku. W tym czasie uczestnicy wyjazdu mogli plażować i przyglądać się miejscowym obyczajom.

O 7.30 rano wszystko zaczynało budzić się do życia. Lokale gastronomiczne kusiły świeżym śniadaniem i ludzie całymi rodzinami siadali przy stolikach. Podobnie było w porze obiadowej podczas kolacji. Wieczorem na ulicach rozlegał się dźwięk muzyki, w większości na żywo. Mieliśmy okazję zobaczyć występ rumuńskiej regionalnej grupy tanecznej.
Na pewno zapamiętam smak lokalnego wina. Piłem wina w różnych miejscach a to, które piłem wczoraj, było jednym z lepszych, jeśli chodzi o wina własnej produkcji
Mogliśmy również porozmawiać o złych nastrojach społeczno – politycznych. Ludzie w Rumunii są bardzo zmęczeni obecną sytuacją. Dużo również mówiło się o zamieszkasz z Bukareszcie.” – opowiada Harnaś.
Dziś słupeccy motocykliści ruszają w dalszą drogę. Przed nimi ok 2 tys km przejechania i mnóstwo zakrętów do pokonania i główne atrakcje turystyczne w Rumunii. Ale o tym w następnej relacji.
Po rozmowie mieli wyruszyli do Bułgarii spróbować tamtejszego wina. Jak piszą, motocykliści wszędzie wywołują zainteresowanie, nie inaczej było przy morzu.

Poprzednie:
1. https://wirtualnyregion.pl/balkanska-podroz-slupeckich-motocyklistow-cel-zwiedzanie-rumunii/
2. https://wirtualnyregion.pl/balkanska-wyprawa-slupeckich-motocyklistow-wesoly-cmentarz-2/
3. https://wirtualnyregion.pl/balkanska-podroz-slupeckich-motocyklistow-raj-dla-motocyklistow/