Bal karnawałowy w przedszkolu w Młodojewie

452
wyświetlenia

Bal karnawałowy dla przedszkolaków, to dzień niezwykły, wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest on atrakcją bardzo lubianą przez dzieci i nauczycieli, dostarczającą wielu wspaniałych przeżyć i ogromnej radości.

Tak też było w Przedszkolu w Młodojewie dnia 20 lutego. W tym dniu już od rana pojawiały się różne postacie. Dzieci były przebrane za bohaterów różnych bajek – wróżki, królewny, księżniczki, motylki, policjanci, Spider – Man i wiele, wiele innych. W pierwszej kolejności dzieci prezentowały się w swoich strojach, opowiadały o nich oraz pozowały do pamiątkowego zdjęcia. W tym dniu również nie mogło zabraknąć konkursów np.: „ ruchowe krzesło”, „baloniki – kto pierwszy” . Na sali podczas pląsów wszyscy bawili się wesoło , uśmiech nie zniknął z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. W wolnej chwili maluchy uczyły się wierszyka autorstwa U. Tomczak „Bal w przedszkolu”
W związku z tym, iż 20 lutego również obchodzony był „Tłusty czwartek” dzieci degustowały upieczone przez Panią Kucharkę oponki. Tygryski 5-6 latki poznały etapy powstawania pączków oraz same mogły wykonać smakołyki ( oponki oraz pączki ) z masy solnej, które malowały farbą , a następnie dekorowały.
Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ