Audycje Pani Hanki – Stanisława Rąbczewska i Tadeusz Wiśniewski i “Żydzi” Andrzeja Żbikowskiego.

456
wyświetlenia

Kolejne “Audycje Pani Hanki” w cyklu “Monologi o książkach” mogą zaciekawić wielu słupczan, którzy chcieliby sobie pobyć z głosami ś.p. Stanisławy Rąbczewskiej i ś.p. Tadeusza Wiśniewskiego.

Autorka audycji w rozmowach z dawnymi słupczanami stara się przypomnieć atmosferę i historię dawnej Słupcy i mieszkańców pochodzenia żydowskiego. Być może są to jedyne zarejestrowane głosy ludzi, którzy wspominają pejzaż miasta z tamtych lat. Audycja została zrealizowana w kontekście książki “Żydzi” Andrzeja Żbikowskiego.

O autorce audycji:
Hanka Kasperska – Stróżyk była Kierownikiem Biblioteki Pedagogicznej w Słupcy. Jedną z jej pasji była praca w radiu. Realizowała ją z dużym powodzeniem jako autorka audycji “Monologi o książkach” w Wielkopolskim Radiu Warta Jerzego Górskiego.
Pani Hanka zmarła w lipcu 2019. Jako redaktor Głosu Słupcy chcę upamiętnić jej niebanalną i wyjątkowa działalność radiową.
( Audycje realizowane były w latach dziewięćdziesiątych XX wieku i rejestrowane na kasetach magnetofonowych, z których dźwięk został przerobiony na format cyfrowy za co serdecznie dziękujemy Andrzejowi Rubajczykowi )

Piotr Stróżyk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ