Argentyna Tango Live Show w Zagórowie!

400
wyświetlenia

Pod takim tytułem 15 i 16 listopada w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Zagórowie odbył się wyjątkowy spektakl muzyczno –taneczny. W głównej roli mogliśmy podziwiać utalentowany duet z Argentyny –Anitę Escobar i Adriana Luppi

Reżyserami spektaklu byli – Agata Czartoryska i Michał Kaczmarek. Półtora wieku temu w Buenos Aires narodziło się tango –nowy taniec , który zawładnął sercami ,umysłami i nogami tysięcy Argentyńczyków .Sztuka „Argentyna” to opowieść o miłości i tęsknocie rzeszy imigrantów , którzy przed laty dotarli do stolicy w poszukiwaniu szczęścia i lepszego życia , zarażając pasją do tańca całe Buenos Aires. Spektakl udowodnił nam, że zawarte w nim emocje są bliskie każdemu z nas. Jak podkreślają twórcy przedstawienia , tango jest jak trzyminutowy romans na parkiecie ,pełen emocji, dynamiki , walki i tęsknoty. Budzi skrajne odczucia, intryguje, jest odważne, egzotyczne, a jednocześnie bliskie każdemu z nas , bo serce każdego z nas bije w rytmie tanga.
Spektakl podbił serca zagórowskiej publiczności. W MGOK gościli również grupa seniorów z Pyzdr, publiczność z Rychwała, oraz nauczyciele i pracownicy administracyjni z ZSE ze Słupcy. Organizatorzy dziękują artystom za wspaniały występ, publiczności za udział i zapraszamy na kolejne wydarzenia w naszym Domu Kultury. Podziękowania również dla Jerzego Orchowskiego za relację fotograficzną i piękne zdjęcia.

Fot. Jerzy Orchowski; Inf MGOK Zagórów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ