Andrzejki w SP Koszuty

395
wyświetlenia
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Andrzejki to dzień jedyny w swoim rodzaju. Wtedy to – zgodnie z tradycją – św. Andrzej uchyla rąbka tajemnicy i za sprawą znaków i wróżb podpowiada nam, co nas będzie czekać w przyszłości.

Tego dnia najmłodsi uczniowie mieli okazję przenieść się do świata marzeń i fantazji oraz przeżyć niezapomnianą zabawę. Podczas zajęć edukacyjnych dzieci mogły poznać swoją przyszłość, oczywiście z lekkim przymrużeniem oka, ponieważ nikt nie podchodzi już do wróżb tak poważnie, jak to robiono dawniej.
Sala nr 6 zamieniła się w “Salę Wróżb”, a organizatorki w prawdziwe Wróżbitki. Niezwykłe, magiczne damy przepowiadały wszystkim chętnym przyszłość, wróżyły ze szklanej kuli, magicznych serc, kombinacji cyfr z daty urodzenia. Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki, na których widniały nazwy zawodów przyszłości, bądź szukał swojej szczęśliwej liczby. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, więc uczniowie mogli wybrać sobie coś wyjątkowego. Na sali długo rozbrzmiewała muzyka, przy której wirowały zwiewne i kolorowe stroje uczniów.
Wróżby pobudzają wyobraźnię, są źródłem szacunku dla tradycji. Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić. Tak naprawdę wszystko zależy od nas samych.
Niestety, co dobre szybko się kończy. Wszyscy odrzekli jednym chórem, że było super!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ