Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz w Centrum Kultury

346
wyświetlenia

Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz z udziałem kwartetu smyczkowego „Warsaw Opera Quartet” wystąpili w niedzielę 11 lutego, w sali widowiskowej Centrum Kultury im. Krzysztofa Szkudlarka w Witkowie.

Zabrzmiały tak znane utwory jak „Odkryjemy miłość nieznaną”, „Być kobietą”, „To nie sztuka wybudować nowy dom”, a także „Jeszcze się tam żagiel bieli”, do którego słowa napisał Wojciech Młynarski.

Alicja Majewska, jeden z najszlachetniejszych głosów polskiej piosenki, zaśpiewała też kilka utworów z nowej płyty, która ukazała się jesienią ubiegłego roku nakładem Sony Music Poland. Za nagrania oraz produkcję całego albumu odpowiedzialny jest Włodzimierz Korcz, współpracujący z artystką od ponad 40 lat. Niezwykły duet, w towarzystwie kwartetu smyczkowego “Warsaw Opera Quartet” wykonał przed witkowską publicznością między innymi “Wszystko może się stać” czy “O sercu szczerozłotym” ze słowami Artura Andrusa.

Dialog z publicznością prowadziła nie tylko Alicja Majewska, ale również Włodzimierz Korcz, który opowiadał anegdoty na temat swojej scenicznej koleżanki, wykonał utwór “Jaka róża, taki cierń” w wersji fortepianowej, a nawet zaśpiewał w duecie z Majewską.

Licznie zebrana w sali widowiskowej publiczność, gromkimi brawami podziękowała artystom za wspaniały występ.

Po zakończeniu koncertu Alicja Majewska cierpliwie i z uśmiechem na twarzy rozmawiała z widzami, rozdawała autografy i pozowała do wspólnych zdjęć. Na każdą prośbę reagowała z entuzjazmem, ani przez chwilę nie okazując zniecierpliwienia.

źródło: OKSiR Witkowo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.