Akcja „Śniadanie Daje Moc” w Drążnej

378
wyświetlenia

Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Drążnej uczestniczy w programie edukacyjnym „Śniadanie Daje Moc”. Ponieważ dzień 8 listopada 2019 został ustanowiony jako Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania, dlatego właśnie tego dnia uczniowie klas I-III przyrządzali wspólnie zdrowe i pożywne śniadanko.

Wszyscy bardzo solidnie przygotowali się do tego dnia. Nie zabrakło pieczywa, wędlin, serów, płatków śniadaniowych, jogurtów, mleka i warzyw. Ze zgromadzonych produktów dzieci przygotowały apetyczne, smaczne i zdrowe kanapki. Przyjemnie było zasiąść za długim stołem nakrytym białym obrusem i zjeść je w towarzystwie koleżanek i kolegów. Dopełnieniem śniadania były sałatki owocowe, soki i owoce.
Dzieci obejrzały także prezentację dotyczącą 12 zasad zdrowego odżywiania, podkreślających ważną rolę prawidłowego żywienia w codziennym życiu. Uczniowie dowiedzieli się również, że zdrowe odżywianie to sięganie po nabiał, ryby, mięso, ciemne pieczywo, picie wody i soków, unikanie słodkich przekąsek czy chipsów.
Pamiętajmy, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia! Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ