Akcja policji na A2 w TV4 w programie “Stop Drogówka”!

619
wyświetlenia

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Koninie i KWP w Poznaniu 18 czerwca br. wspólnie przeprowadzili działania na autostradzie A2 na wysokości węzła Sługocin, których celem było ograniczenie wykroczeń na odcinku kilku kilometrów, gdzie obowiązuje zakaz wyprzedzania przez pojazdy ciężarowe, oznaczony znakiem B-26.

To pierwsze tego typu działania przeprowadzone na autostradzie A2 z użyciem drona policyjnego. Sam ich przebieg nie należał do najłatwiejszych z uwagi na dopuszczalną prędkość z jaką mogą poruszać się auta na autostradzie oraz ograniczone możliwości zatrzymania w bezpieczny sposób pojazdów, których masa całkowita przekracza 3,5 tony.

Każde wykroczenie popełniane przez kierowców rejestrowane było za pomocą kamery umieszczonej na dronie. Operatorzy, którzy obsługiwali bezzałogowy statek powietrzny, przekazywali odpowiednią informacje funkcjonariuszom z drogówki, którzy podejmowali interwencję wobec osób łamiących przepisy. Przez dwie godziny policyjny dron zarejestrował blisko 20 wykroczeń, za które kierowcy zostali odpowiednio ukarani.

Mimo, że kierowcy pojazdów ciężarowych zauważyli drona unoszącego się nad autostradą, to z niedowierzaniem słuchali funkcjonariusza z drogówki, który informował ich, że popełnione wykroczenie zostało zarejestrowane za pomocą bezzałogowego statku powietrznego, który znajduje się na wyposażeniu wielkopolskiej policji.

Poza dronem wyposażonym w kamerę swoją obecnością zaszczyciła nas ekipa z programu TV4 „STOP DROGÓWKA”, która kręciła kolejne odcinki z udziałem konińskich stróży prawa. Oko ich kamery również zarejestrowało działania, które miały miejsce na autostradzie oraz przebieg interwencji podejmowanej wobec kierowców aut ciężarowych, niestosujących się do znaku B-26. Nagrania z tej akcji będzie można zobaczyć niebawem w programie „STOP DROGÓWKA”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ