Akcja “Kręci mnie bezpieczeństwo” w Powidzu

493
wyświetlenia

W sobotę 7 lipca przy plaży Ośrodka Wypoczynkowego ŁAZIENKI w Powidzu stanęły stoiska profilaktyczne różnych służb. Policjanci ze Słupcy i Strzałkowa byli wspierani przez kolegów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, którzy przy udziale miejscowego samorządu prowadzili w Powidzu działania profilaktyczne “Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.Inicjatorem przedsięwzięcia był dzielnicowy gminy Powidz st. asp. Sebastian Kopczyński.

Do współpracy zaproszono miejscowych strażaków, przedstawicieli WOPR, funkcjonariusze Żandarmerii Wojskowej z placówki w Powidzu przyjechali z amerykańskimi żołnierzami.
Dla wypoczywających nad wodą przygotowano specjalne warsztaty edukacyjno – informacyjne dotyczące bezpieczeństwa oraz pokaz ratownictwa wodnego. Policjanci uczyli o bezpiecznych zachowaniach nad wodą oraz na drogach. Przestrzegali przed eksperymentowaniem z używkami. Promując akcję ‘Pływam bez promili” zwracali uwagę na fakt, że połączenie alkoholu z pływaniem może skończyć się tragicznym wypadkiem. Dla dorosłych zorganizowano konkurs w alkogoglach, dzieci i młodzież zaproszono do zabaw. Chętni pod okiem ratowników mogli nauczyć się resuscytacji i dowiedzieć się jak reagować, gdy jest się świadkiem wypadku. Dużą atrakcją był pokaz pojazdów różnych służb. Do plażowiczów trafiły tematyczne koszulki, piłki plażowe, smycze oraz odblaski.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ