Akcja “Kręci mnie bezpieczeństwo” w Powidzu

443
wyświetlenia

W sobotę 7 lipca przy plaży Ośrodka Wypoczynkowego ŁAZIENKI w Powidzu stanęły stoiska profilaktyczne różnych służb. Policjanci ze Słupcy i Strzałkowa byli wspierani przez kolegów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, którzy przy udziale miejscowego samorządu prowadzili w Powidzu działania profilaktyczne “Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.Inicjatorem przedsięwzięcia był dzielnicowy gminy Powidz st. asp. Sebastian Kopczyński.

Do współpracy zaproszono miejscowych strażaków, przedstawicieli WOPR, funkcjonariusze Żandarmerii Wojskowej z placówki w Powidzu przyjechali z amerykańskimi żołnierzami.
Dla wypoczywających nad wodą przygotowano specjalne warsztaty edukacyjno – informacyjne dotyczące bezpieczeństwa oraz pokaz ratownictwa wodnego. Policjanci uczyli o bezpiecznych zachowaniach nad wodą oraz na drogach. Przestrzegali przed eksperymentowaniem z używkami. Promując akcję ‘Pływam bez promili” zwracali uwagę na fakt, że połączenie alkoholu z pływaniem może skończyć się tragicznym wypadkiem. Dla dorosłych zorganizowano konkurs w alkogoglach, dzieci i młodzież zaproszono do zabaw. Chętni pod okiem ratowników mogli nauczyć się resuscytacji i dowiedzieć się jak reagować, gdy jest się świadkiem wypadku. Dużą atrakcją był pokaz pojazdów różnych służb. Do plażowiczów trafiły tematyczne koszulki, piłki plażowe, smycze oraz odblaski.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.