Akcja “Czytaj codziennie” w SP Koszuty

430
wyświetlenia

Sieć sklepów Biedronka, która aktywnie wspiera inicjatywy na rzecz czytelnictwa wśród najmłodszych i ich rodziców po raz drugi zaprosiła naszą szkołę do udziału w konkursie edukacyjnym „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, którego celem jest budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów klas I – III.

Szkoła otrzymała promocyjny pakiet: trzy książki Renaty Piątkowskiej ,,Przyjaciele mogą wiele, czyli magia z leśnej polany” o nowych przygodach Słodziaków, a także maskotki z Gangu Słodziaków, albumy oraz pakiet materiałów informacyjnych i motywacyjnych.
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania stał się znakomitą okazją do promocji czytelnictwa wśród najmłodszych czytelników. Tego dnia bibliotekarki i wychowawcy zainspirowali uczniów do systematycznego czytania książek. Następnie, w wyznaczonych przez klasy terminach, mali uczniowie przystąpili do akcji ,,Czytaj codziennie”. W tym roku uczniowie poznali przygody nowych bohaterów leśnej polany. Maluchy miały okazję wysłuchać różnych opowieści oraz porozmawiać na temat wysłuchanych historyjek. Z przeczytanych opowiadań dzieci dowiedziały się, jak można działać razem, jak sobie ufać i pomagać. Czytanie stało się również okazją, aby poznać drzewa, dowiedzieć się o ich potrzebach, a także o konieczności recyklingu. Na zakończenie akcji uczniowie z przyniesionych surowców wtórnych stworzyli Magiczne Drzewo Słodziaków. Dzieci otrzymały specjalne albumy do zbierania naklejek i kontynuowały czytanie z rodzicami w domu. Wspólne działania zainspirowały dzieci do codziennego czytania i obudziły w uczniach odpowiedzialność za środowisko naturalne.
Mamy nadzieję, że wszelkie akcje, w których bohaterką jest książka, przyczynią się do budowania nawyku codziennego czytania u najmłodszych i zaowocują ich dużą aktywnością czytelniczą w przyszłości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ