A miało być tak pięknie

1368
wyświetlenia

Jeśli ktokolwiek jeszcze łudził się, że Air Show rzeczywiście zawita do Powidza to od dziś powinien przestać… Air Show 2013 odbędzie się w Radomiu. I jest to pewne, jak „amen” w pacierzu. Pytanie pozostaje w zasadzie jedno: czy impreza miała kiedykolwiek realne szanse, by odbyła się rzeczywiście u nas, czy byliśmy tylko alternatywą motywującą Radom do docenienia tego, co mają?

Zacznijmy oficjalnie

„W 2013 roku odbędą się tam Międzynarodowe Pokazy Lotnicze AIR SHOW – 2013. Współorganizatorzy XIII edycji AIR SHOW podpiszą 10 grudnia 2012 roku w Dowództwie Sił Powietrznych w Warszawie porozumienie o współorganizacji tych największych pokazów lotniczych w Polsce w dniach 24 – 25 sierpnia 2013 roku w Radomiu. O wyborze Radomia na miejsce organizacji pokazów przemawiają jego niekwestionowane zalety: kilkuletnia sprawdzona współpraca z władzami lokalnymi, wspaniałe 80-letnie tradycje lotnictwa wojskowego na ziemi radomskiej, dobre warunki logistyczne oraz wypracowane już i skuteczne rozwiązania w organizacji tak dużej imprezy lotniczej o zasięgu międzynarodowym. Poprzednia edycja AIR SHOW – 2011 spotkała się z dużym pozytywnym oddźwiękiem, zarówno ze strony zaproszonych z ponad 20 krajów uczestników pokazów, jak i licznie przybyłej ponad 100-tysięcznej publiczności. To właśnie dla niej organizowane AIR SHOW – 2013, będzie głównym elementem obchodów Święta Lotnictwa Polskiego i 95 rocznicy powstania lotnictwa wojskowego w Polsce. W uznaniu dla rangi wydarzenia Międzynarodowe Pokazy Lotnicze AIR SHOW – 2013 zostały objęte honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. W 2013 roku dobrze znany radomskiej publiczności samolot TS-11 Iskra eksploatowany między innymi przez zespół akrobacyjny Sił Powietrznych Biało-Czerwone Iskry z Dęblina będzie obchodził 50 – lecie służby w lotnictwie wojskowym. Konstruktorem tych maszyn był nestor polskiego lotnictwa, wybitny konstruktor, badacz i pedagog, radomianin Tadeusz Sołtyk. Przyszłoroczne pokazy będą obfitowały w lotnicze atrakcje – zaproszenia do udziału w AIR SHOW – 2013 generał broni pilot Lech Majewski skierował do dowódców sił powietrznych aż 29 państw.” – czytamy w oficjalnym komunikacie rzecznika prasowego AIR SHOW-2013 mjr Jakuba Blocka.

Więcej w najnowszym wydaniu Głosu Słupcy

1 KOMENTARZ

  1. Na wstępie chciałbym podziękować za trud włożony w napisanie artykułu. Pomógł mi niezmiernie i pewne sprawy stały się dla mnie jasne. Szczególnie te zawarte w tym artykule.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ