Turniej Szachowy w “Trójce”

476
wyświetlenia
Nagrodą główną była niespodzianka – zagranie jednej partii szachów z burmistrzem miasta Słupca Michałem Pyrzykiem

Szach-Mat-Mistrz to innowacja pedagogiczna w ramach programu Bezpieczna+. Autorkami innowacji są Justyna Pietrowicz i Kamila Górczyńska. Zwieńczeniem całego roku pracy był turniej szachowy, który odbył się 15 maja 2018. Nagrodą główną była niespodzianka – zagranie jednej partii szachów z burmistrzem miasta Słupca Michałem Pyrzykiem. W turnieju wzięło udział 42 uczniow : klasa 3c – 19 i klasa 3d – 23.

Turniej wygrał Jakub Blejwas z klasy 3c, drugie miejsce zdobył Jakub Grzelczak z klasy 3d, trzecie należało do Huberta Masłowskiego z 3c. Pojedynek Kuby z burmistrzem był pasjonujący. Wszyscy uczestnicy turnieju przyglądali się grze obu panów. Tym razem szczęście w partii sprzyjało burmistrzowi. Na koniec zostały wręczone dyplomy wszystkim uczniom za wzorowe uczestnictwo w zajęciach szachowych oraz turniej.
W przygotowaniu turnieju autorki innowacji wsparli Dominika Zawadzka, wychowawczyni klasy 3a i Kamil Szadkowski, Mistrz FIDE.

Dzięki współpracy z Urzędem Miasta i przystąpieniu Szkoły Podstawowej nr 3 im. Adama Mickiewicza w Słupcy do programu Bezpieczna + zostały zdobyte środki finansowe na doposażenie sal lekcyjnych w 2 tablice demonstracyjne do nauki gry w szachy, 20 zestawów bierek szachowych i plansz oraz 6 zegarów. Innowacją zostały objęte dwie klasy: 3c i 3d. Zajęcia prowadzone były przez wychowawczynie obu klas, które uzyskały Certyfikat kursu z zakresu metodyki nauczania gry w szachy wydawany przez Polski Związek Szachowy. Uczniowie mieli zajęcia szachowe, na których uczyli się podstaw tej królewskiej gry. Począwszy od historii gry w szachy, poznawaniu nazw poszczególnych bierek, ich ruchów, a skończywszy na podstawowych strategiach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.