8 jednostek gasiło pożar w Krępkowie!

903
wyświetlenia
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W niedzielę 9 grudnia o godz. 19.58 straż pożarna w Słupcy odebrała zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Krępkowo gm. Strzałkowo.

Po dojeździe straży pożarnej zastano cały dach i jedną ze ścian budynku objęte ogniem. Panowało bardzo duże zadymienie. Dym kierował się na sąsiadujący w niedalekiej odległości budynek, w którym znajdowały się mieszkania socjalne. Znajdowało się w nich 7 osób, które zostały ewakuowane. Kobieta zamieszkująca jedno z mieszkań uległa wcześniej przed przybyciem strażaków podtruciu dymem, następnie już po przybyciu straży pożarnej, została ewakuowana i zabrana przez pogotowie do szpitala.

Strażacy podali prądy wody na palący się budynek gospodarczy, jednocześnie utworzono stanowisko w celu obrony sąsiedniego budynku z mieszkaniami. Budynek gospodarczy uległ prawie całkowitemu spaleniu, także konieczne było jego rozebranie przy użyciu ciężkiego sprzętu w postaci koparko-ładowarek. Na miejscu pracowało 8 jednostek: OSP Krępkowo, Skarboszewo, Strzałkowo oraz JRG Słupca. Działania prowadziło 30 strażaków.

Inf Marcin Nachowiak Fot PSP Słupca

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.