72 nowych strażaków dla OSP!

961
wyświetlenia

W niedzielę 7 kwietnia w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Słupcy odbył się egzamin dla strażaków OSP z powiatu słupeckiego, którzy przez dwa miesiące uczęszczali na kurs podstawowy strażaka ratownika.

Zajęcia prowadzili strażacy z słupeckiej komendy w systemie weekendowym. Nowi ratownicy uczyli się podstaw, które muszą znać, żeby mogli działać przy różnego rodzaju pożarach czy zdarzeniach. W cyklu szkolenia uczyli się m.in. technik z ratownictwa technicznego, wodnego, a także działań medycznych. Poznawali sprzęt będący na wyposażeniu swoich jednostek.

Podstawą dobrze wyszkolonego strażaka ratownika jest znajomość wiedzy teoretycznej i praktycznej. W trakcie tych dwóch miesięcy strażacy z JRG w Słupcy uczyli strażaków OSP jak posługiwać się specjalistycznym sprzętem. Przedstawili im z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać podczas działań ratowniczo-gaśniczych.

Do egzaminu podeszło 72 strażaków. Egzamin składał się z części testowej oraz części praktycznej polegającej na wykonaniu zadania w trakcie symulowanej akcji. Wszyscy uczestnicy zaliczyli egzamin pozytywnie.

Inf st.sekc. M.Nachowiak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ