Wyjątkowy koncert organowy w Wawrzyńcu

1524
wyświetlenia

W ramach corocznego koncertu organowego, który jest organizowany przy okazji Odpustowych Spotkań w słupeckiej Farze wystąpili Agnieszka Tarnawska i Przemysław Czekała.

Koncert składał się z dwóch części. Pierwsza zagrana na balkonie miała niezwykle wzniosły charakter. Głębokie i pełne brzmienie to zasługa nie tylko oryginalnego, historycznego instrumentu, ale przede wszystkim godnych podziwu umiejętności artystki. Głos wokalisty z kolei stapiał się w jedno harmonijne, pełne brzmienie i dopełniał warstwę instrumentalną. Piękną, niemieckojęzyczną niezwykle kunsztowną i uduchowioną muzykę artyści interpretowali z wielkim pietyzmem.

Po przejściu artystów pod ołtarz Agnieszka Tarnawska zagrała na klawesynie. Zmieniło to całkowicie duchową warstwę muzyczną. Teksty śpiewane po włosku sprawiły, ze refleksyjność pierwszej części występu ustąpiła przekazanej dźwiękiem radości życia.

Jak można zaobserwować serwowana mieszkańcom coraz częściej tak zwana “kultura wysoka” cieszy się dużym powodzeniem. Może warto zwrócić na to uwagę?

Piotr Stróżyk

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ