5300 nowych drzew w słupeckim lesie!

727
wyświetlenia
Widok "ciemnego lasku" przed wyrębem.

W okresie międzysesyjnym skupiono się na jesiennych pracach w zieleni miejskiej (przygotowanie roślin na okres zimy, grabienie liści, cięcia sanitarne, przesadzanie roślin itp.) i bieżących pracach porządkowych ze szczególnym uwzględnieniem miejsc pamięci i terenów wokół cmentarza.

Odnowiono powierzchnie pozrębowe w lesie miejskim na pow. 0,60 ha (przygotowanie terenu oraz posadzenie 5000 szt. sadzonek sosny zwyczajnej i 300 szt. brzozy brodawkowatej). Posadzono również 88 sztuk drzew miododajnych na terenach miejskich przy ulicy Wygonowej. Projekt dofinansowany został ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.
Zamontowano również nowe ławki, kosze na śmieci, stojak na rowery przy ulicy Gajowej (projekt radnego Marcina Pietrzykowskiego), przygotowano teren pod nasadzenia drzew przy ulicy Słowackiego i Konopnickiej. Drzewa są już sadzone w ramach nasadzeń zastępczych jako rekompensata drzew usuniętych w związku z przebudową ulicy Sikorskiego.
Wg informacji z Nadzoru Wodnego Państwowe Gospodarstwo Wody Polskie prace konserwatorskie Kanału Sierakowskiego, Kanału do jeziora i rzeki Meszny zostaną wykonane w listopadzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ