5 kierowców odpowie za jazdę po pijanemu!

397
wyświetlenia

W tym tygodniu policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Słupcy zatrzymali 5 osób, które zdecydowały się wsiąść za kierownicę na tzw. „podwójnym gazie”.

W gminie Orchowo policjanci zatrzymali kierowcę samochodu osobowego, który prowadził auto będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie alkotestem wykazało ok. 1,6 promila w jego organizmie. Po dokładnym sprawdzeniu kierowcy w bazach policyjnych okazało się, że mężczyzna posiadał sądowy zakaz prowadzenia samochodów osobowych.mW gminie Lądek funkcjonariusze zatrzymali kierującego motorowerem z 1,8 promila alkoholu w organizmie oraz kierowcę samochodu osobowego z 1,5 promila.Niestety najwyższymi wynikami „mogą się pochwalić” rowerzyści. Zatrzymani przez policjantów dwaj mężczyźni jadących na jednośladach przez gminę Zagórów byli bardzo pijani. Weryfikacja ich stanu trzeźwości alkotestem wykazała ok. 2 promili i 2,3 promila.
Przypomnijmy, że każdy, kto kieruje pojazdem mechanicznym będąc w stanie nietrzeźwości popełnia przestępstwo, za które grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy najkrócej na 3 lata. Pijani kierujący rowerami odpowiadają muszą się liczyć z odpowiedzialnością za popełnienie wykroczenia i karą grzywny oraz zakazem kierowania jednośladem od 6 miesięcy do 3 lat.

Wszystkie osoby, które widzą, że osoba pijana chce wsiąść za kierownicę pojazdu powinny stanowczo zareagować. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom, może przyczynić się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców, którzy są często sprawcami kolizji oraz wypadków drogowych, również tych najtragiczniejszych w skutkach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ