31 strażaków gasiło garaż w Ostrowie Kościelnym!

316
wyświetlenia

W czwartek 9 lipca 2020 przed 17.00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Słupcy wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu w garażu w miejscowości Ostrowo Kościelne, gm. Strzałkowo.

Po dojeździe zastępów strażackich na miejsce zdarzenia i dokonaniu rozpoznania przystąpiono do działań: zabezpieczono teren, odłączono zasilanie w całym gospodarstwie, na palący się samochód i pomieszczenie garażowe podano strumienie wody w natarciu n oraz w obronie na pomieszczenie gospodarcze i część mieszkalną.
W trakcie prowadzonych działań napadu drgawek na tle nerwowym doznał mężczyzna- użytkownik budynku, udzielono mu kwalifikowanej pierwszej pomocy i przekazano Zespołowi Ratownictwa Medycznego. W końcowej fazie akcji oddymiono pomieszczenia oraz używając kamery termowizyjnej sprawdzono cały obiekt nie stwierdzając zagrożenia. W trwającej prawie 3 godziny akcji brały udział zastępy strażackie Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP ze Słupcy oraz Ochotniczych Straży Pożarnych ze Strzałkowa i Powidza. Dodatkowo na miejsce dojechał zastęp Jednostki Wojskowej z Powidza.

Opracował: mł.bryg. Dariusz Różański; Zdjęcia: KP PSP Słupca

ZOSTAW ODPOWIEDŹ