25 – lecie pełne życzliwości

2089
wyświetlenia

Podczas obchodów 25 – lecia Zespołu Szkół Muzycznych w Słupcy nie było na sali osoby, która nie patrzyłaby na Cezarego Witlewskiego, dyrektora szkoły z szacunkiem i życzliwością. Na obchodach pojawiły się nie tylko wszystkie znaczące osobistości miejskie, ale sympatycy szkoły.

Kiedy przypominam sobie stare czasy, kiedy mieliśmy 4 pomieszczenia poprzedzielane jakimiś ściankami i patrze na to co teraz mamy, to jak tu się nie cieszyć”- rozpoczął uroczystość Cezary Witlewski. Przypomniał o absolwentach słupeckiej szkoły muzycznej, z których wielu koncertuje na całym świecie. Wyraził radość, że wielu absolwentów wraca do szkoły i uczestniczy niejednokrotnie we wspólnych koncertach. Dyrektor był na tyle stremowany, że przedstawił Zbigniewa Malinę jako komendanta wojewódzkiego, a nie powiatowego, co wzbudziło ogólną wesołość i znacznie rozluźniło atmosferę.
Należy wspomnieć, że w ZSM odbywają się duże, ogólnopolskie imprezy muzyczne, Ogólnopolski Konkurs Akordeonowy, Ogólnopolski festiwal Pianistyczny im.Apolinarego Szeluty. oraz Słupeckie Spotkania Muzyczne. W tym roku, już w przyszłym tygodniu odbędzie się 21 edycja Słupeckich Spotkań Muzycznych. Okazuje się, że słupecka impreza stała się bardzo popularna w całym kraju. Tym razem nastąpił rekord 170 zgłoszeń udziału w imprezie. Cezary Witlewski podkreślił, ze nic z tego wszystkiego by się nie udało, gdyby burmistrz i starosta ściśle nie wspierali placówki. Specjalny gość z ministerstwa kultury i sztuki osobiście pochwalił placówkę za wygląd, atmosferę i osiągnięcia. „Macie wspaniała szkołę. Sama grałam na pianinie. Gdybym miała takie warunki u siebie wysłałabym tutaj wszystkie dzieci” – powiedziała w luźnej rozmowie niezwykle sympatyczna Dorota Pawłowska, dyr, oddziału WBK w Słupcy.
Koncert jubileuszowy tym razem był jak przystało na tak huczny jubileusz dwa razy dłuższy niż zwykle. Wystąpili: Kwartet trąbkowy: Magdalena Krych, Adam Krych, Krystian Grzeszczak, Emil Sikorski; Chór, Lena Witkowska, Aleksandra Kupna, Nadia Nowaczyk, Olga Łusiewicz, Duet fortepianowy Lena Witkowska, Julia Roszak; Duet fortepianowy Michalina Wojciechowska, Michalina Świątek, Trio fletowe Martyna Piotrowska Andżelika Zaradzka, Kamila Gajdzińska; Paulina Ławniczak.
Wystąpili też nauczyciele wspólnie z uczniami: Trio perkusyjne: Agnieszka Matuszczak, Daniel Jan Giszczyński, Franciszek Banaszak; Duet klarnetowy Agata Grzeszczak, Tomasz Chełpiński; Iwona Lebioda; Duet Natalia Domańska, Sławomir Framski; Kwartet Przemysław Stadnik, Cezary Witlewski, Sławomir Framski, Tomasz Chełpiński; Natalia Domańska; Duet akordeonowy Cezary Witlewski, Przemysław Stadnik.
Oklaski były potężne, a cała impreza zakończyła się długimi i serdecznymi rozmowami na piętrze szkoły. Redakcja życzy 100 lat dyrektorowi i dobrej kondycji placówce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ