25 lat Chóru Cantabile w Zagórowie

653
wyświetlenia

W sobotę, 21 kwietnia o 17.00 w zagórowskim MGOK  odbyła się uroczystość 25 – lecia istnienia chóru Cantabile. Chór wydatnie odznaczył się swoją działalnością dla Zagórowa.

Chór Cantabile od lat jeździ na przeglądy muzyki chóralnej w całym kraju, miał występy za granicą, wystąpił podczas wizyty Jana Pawła II w Licheniu. Warto wiedzieć, że były dyrektor MGOK Stanisław Przydryga i dyrygent, nauczycielka muzyki z Szkoły Podstawowej Aleksandra Koronkowska założyli chór Cantabile w 1993.
Podczas ponad dwugodzinnej uroczystości w której odbył się dwuczęściowy koncert, prezes Polskiego Związku Chórów i Orkiestr Józef Woźniak wręczył odznaczenia 18 chórzystom Cantabile: Aleksandrze Koronkowskiej (dyrygent), Małgorzacie Rybickiej (prezes), Stanisławowi Przydrydze (były prezes i dyrektor MGOK Zagórów)[ 3 złote z laurem], Tomaszowi Włodarczykowi, Henryce Glanc, Joannie Mazurek, Wacławie Szymczak, Lilli Lebiedzińskiej, Joannie Hałasińskiej, Katarzynie Koronkowskiej, Tomaszowi Rybickiemu (8 złotych), Katarzynie Baranowskiej, Adrianowi Szymczakowi, Józefowi Rybickiemu, Zofii Wróblewskiej, Marzenie Kuczmaszewskiej (5 srebrnych), Alinie Mrozińskiej, Katarzynie Goślińskiej (2 srebrne).
Obecny podczas wręczania odznaczeń obecny był również Maciej Kościelski dyrektor artystyczny Polskiego Związku Chórów i Orkiestr Oddział Wielkopolski „Macierz”. Przyznano również całemu chórowi CANTABILE złotej odznaki z laurem, gdyż chór przez 25 lat aktywnie uczestniczył w życiu społecznym i kulturalnym Gminy Zagórów, wielokrotnie występując podczas świąt państwowych i okolicznościowych. Ponadto chór często koncertował w różnych miejscach Polski, godnie reprezentując i promując Miasto i Gminę Zagórów.

Koncert prowadził jeden z chórzystów Tomasz Rybicki. Dodatkowo zaśpiewała związana emocjonalnie z Zagórowem Martyna Kuzak. Cała uroczystość zakończyła się bankietem w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Lądzie.

Piotr Stróżyk, fot. Weronika Cieślewicz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ