21-latkowie podpalili przedszkole

640
wyświetlenia

W sąsiedniej gminie Golina doszło do aktu wandalizmu, które przyniósł ze sobą poważne konsekwencje – nie tylko dla lokalnej społeczności, która straciła w pełni funkcjonujące przedszkole, ale i dla młodych mężczyzn, którzy stali za tym godnym pożałowania wyczynem.

Dym zauważyli policjanci

Wszystko rozegrało się w nocy, z piątku na sobotę (23-24 września). Wówczas dwójka 21-latków odczuła potrzebę wandalizmu. Efekt? Podpalenie przedszkola i wybicie kamieniami dwóch okien tego samego budynku. Pokłosie tych działań dostrzegli policjanci, patrolujący Golinę, którzy niezwłocznie wezwali na miejsce kolegów-mundurowych ze straży pożarnej. Sprawnie ugaszony żywioł, okazał się na szczęście w początkowej fazie – mimo wszystko, straty wyrządzone przez wandali oszacowano na kwotę 8 000 złotych.

To mieszkańcy… Goliny!

Policjanci z Goliny wraz z kolegami z Wydziału Kryminalnego zatrzymali dwóch mężczyzn w wielu 21 lat. Okazało się, że to jedynie nieodpowiedzialny wygłup, za który będą mogli spędzić 5 lat w więzieniu.

Dwóch 21-latków policjanci wytypowali jeszcze przed upływem doby od zdarzenia. – tłumaczy oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Koninie, asp. sztab. Marcin JankowskiOkazało się, że są to mieszkańcy Goliny, a wybite szyby i podpalenie, to po prostu chuligańskie wybryki. Po zatrzymaniu w sobotę wieczorem trafili oni do komisariatu w Golinie, gdzie usłyszeli zarzuty uszkodzenia mienia. Przyznali się do popełnienia zarzucanych czynów.

Lokalna społeczność bierze sprawy w swoje ręce

Budynek jest remontowany, a poniesione straty niwelowane. Trwa także akcja, mająca na celu zbiórkę zabawek – mile widziany jest sponsor, który pomoże odbudować zaplecze zabawowe dla najmłodszych czy po prostu darczyńcy; nowe lub niezniszczone zabawki można przynosić do miejscowej biblioteki – szczegóły na zamieszczonym plakacie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ