Koncert “Tylko Mozart” w kościele w Lądzie!

678
wyświetlenia

Tradycyjnie, we wrześniu salezjanie w Lądzie zapraszają do swojego do kościoła pw. NMP i św. Mikołaja w Lądzie na koncert przygotowany przez Filharmonię Poznańską.

Tym razem, 25 września, o godz. 18, w świątyni zabrzmi arcydzieło Wolfganga Amadeusa Mozarta na instrumenty dęte: Gran Partita – X Serenada B-dur. Dzieło to Mozart zaczął pisać w Monachium, około roku 1780, ale ukończył dopiero kilka lat później (prawdopodobnie na przełomie lat 1784 i 1785) w Wiedniu. Siedmioczęściowy utwór, trwający około 40 minut, trzynaścioro kameralistów Orkiestry Filharmonii Poznańskiej wykona w stulecie obecności salezjanów w Lądzie.

Wstęp na koncert jest wolny. Serdecznie zapraszamy.

Fot. Powiat Słupecki

1 KOMENTARZ

  1. Szanowni, dziennikarze, takie wydarzenie a u was ani wzmianki. No odwiedziła nas jego świetlistość biskup. Wypoczywał w Koszutach. Zaprosił też księdza Rysia na mitting. Księdzu Rysiowi gdzieś zapodziała się kasa, drobne 300 tysiaków ze sprzedaży domu parafianina który przepisując go na parafię zapewnił sobie wg księdza Rysia miejsce w niebie. Parafianie kompletnie ogłupieni przez kadzidło uwierzyli że jak zawezwią biskupa (który zapewne już dostał działkę z tej transakcji) to on im tego Rysia załatwi. Zabawne jak ludzie mogą być naiwni w XXI wieku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ