SP Drążna – Dzień Babci i Dziadka

391
wyświetlenia

21 stycznia 2020r. w Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów w Drążnej odbył się Dzień Babci i Dziadka. Zacnych gości w murach szkoły powitała dyrektor Danuta Samul.

Uczniowie klas: I, II, III i V przedstawili dla swoich babć i dziadków wspaniały i wzruszający program artystyczny oraz poprowadzili teleturniej Familiada. W turnieju w przeciwnych drużynach stanęły babcie oraz dziadkowie, by w wyniku zaciętej rywalizacji ostatecznie zremisować.
Uczennica kl. V Nikola Gołębiowska w imieniu wszystkich uczniów złożyła gościom życzenia: „Dzisiejszy dzień jest wyjątkowy i głęboko zakorzeniony w polskiej tradycji. Dzień Babci i Dzień Dziadka jest sposobnością, aby wyrazić szacunek i nasze uczucia względem Was. Jesteście dla nas niezastąpieni, ponieważ Wasza mądrość i doświadczenie są bezcennym darem. Kochacie nas bezwarunkową miłością i zawsze macie dla nas czas. Nigdy się na nas nie gniewacie, nawet gdy psocimy. Zawsze dajecie smakołyki, przygotowujecie ulubione danie i cierpliwie wysłuchujecie zwierzeń i słów o marzeniach, które rodzą się w naszych głowach. Dzisiaj pragniemy złożyć Wam najserdeczniejsze życzenia: dużo sił, zdrowia i pogody ducha, wielu okazji i wielu powodów do radosnego uśmiechu. I chociaż na waszych twarzach pojawiły się zmarszczki, głowę pokryły siwe włosy, a ręce bolą z przepracowania, to i tak dla nas jesteście najpiękniejsi i wyjątkowi. Pamiętajcie, że ciągle jesteście nam potrzebni. Kochamy Was!”
Po tych wzruszających życzeniach uczniowie obdarowali swoje babcie i dziadków własnoręcznie wykonanymi dla nich upominkami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ