Europejski Tydzień Kodowania w Drążnej

318
wyświetlenia

W dniach 7-11 października 2019 w trakcie Europejskiego Tygodnia Kodowania (Code Week) uczniowie klasy V i VI SP Drążna mogli poznać podstawowe zasady rozgrywania końcówek szachowych (mat w kilku ruchach).

Poprzez włączenie do tego kodowania uczyli się, że programowanie to nie tylko praca z komputerami, programami i językami programowania, ale przede wszystkim sposób myślenia i poszukiwanie rozwiązania problemu – dzięki kodowaniu offline bez użycia technologii informacyjnej rozwiązywali problemy programistyczne. Najwięcej emocji wzbudziły jednak rozgrywki w grze strategicznej Duel, w czasie których dwie lub cztery drużyny na planszy szachowej rozgrywały pojedynki kodując działania, których celem było zablokowanie lub “zbicie” przeciwników. Zajęcia w ramach akcji CodeWeek prowadził Mirosław Jadrych.

Do promowania nauki programowania bez użycia komputera włączyli się także uczniowie i wychowawczyni klasy III Honorata Wiatrowska, którzy swoje działania realizowali m.in. za pomocą specjalnego robota – gąsienicy, dzięki której przy okazji zabawy, wprowadzane jest kodowanie i programowanie dla najmłodszych dzieci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ