100 tys na chodnik przy rynku

1002
wyświetlenia

Zakończyły się konsultacje społeczne, które zorganizował Urząd Miasta, na jeden z 5 zgłoszonych projektów dotyczących miasta Słupcy. Głosowanie trwało od 23 września do 19 października.

Do konkursu zostały zgłoszone: Ścieżka przyrodniczo-edukacyjna dla dzieci i młodzieży, Modernizacja chodników, Kolorowy plac zabaw – Crazylandia, Promenada przy jeziorze słupeckim, Miejska trasa turystyczna.

Do uczestnictwa w głosowaniu na jeden z projektów było uprawnionych 11.818 osób. Głosów oddano 1.078. Łącznie frekwencja wyniosła 9.12 %. Najwięcej, 348 głosów mieszkańcy miasta oddali na projekt złożony przez radnego Macieja Graczyka, który dotyczył modernizacji chodników wokół rynku, ul.Mickiewicza, Placu Parysa, ul.Siekienniczej.

Warto wspomnieć, że promenada nad jeziorem słupeckim zajęła w wyniku konsultacji drugie miejsce z 181 głosami. Może warto zgłosić ten projekt po raz kolejny w przyszłym roku? Ciekawostką jest fakt, że w poprzednim roku w głosowaniu na zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego projekty głosy oddało 3600 osób.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ